Дуров назвав головний недолік техніки Apple

Дуров назвав головний недолік техніки Apple

На його думку, за допомогою пристроїв компанії легше за все контролювати людей

Дуров назвав головний недолік техніки Apple
фото DR

Засновник Telegram Павло Дуров у черговий раз розкитикував Apple, пише The Bell. На думку бізнесмена, пристрої компанії відстають технічно і незручні в користуванні, але навіть це не головний їх недолік.

Приводом для поста стала публікація The New York Times про бізнес Apple в Китаї. Газета стверджує, що Apple пішла на численні компроміси в питаннях цензури і захисту особистих даних заради доступу до найбільшого ринку світу, ставши фактично підзвітною владі Китаю.

«Apple дуже ефективно дотримується своєї бізнес-моделі, заснованої на продажу необгрунтовано дорогих, застарілих пристроїв споживачам, замкненим у її екосистемі. Щоразу, коли я беру в руки iPhone, щоб протестувати наш додаток для iOS, я відчуваю себе в середньовіччі. 60-герцові дисплеї Apple не йдуть ні в яке порівняння з 120-герцовими на Android з їх набагато більш плавною анімацією», – пише Дуров.

«Але найгірше в техніці Apple це не незграбні пристрої і не застарілий софт. Власник iPhone стає цифровим рабом Apple – йому дозволено використовувати тільки програми з App Store і робити нативний бекап тільки в iCloud», – вважає бізнесмен. Саме за це американську компанію цінує компартія Китаю, що отримала «повний контроль» над даними громадян, які покладаються на iPhone, резюмує Дуров.

Це далеко не перший виступ бізнесмена проти Apple. Він опублікував маніфест «Як Apple знищує стартапи по всьому світу – і як це можна зупинити», критикував високі комісії для розробників додатків як «данину» і передбачав компанії втрату ринку смартфонів через 10 років.

Нагадаємо, Дуров розповів, якою буде реклама в Telegram і на чому зароблятимуть власники каналів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті