Тест на COVID-19 в Києві та як обрати лабораторію
Pekлama

Тест на COVID-19 в Києві та як обрати лабораторію

Які є види тестів на COVID-19, та за якими критеріями варто обирати діагностичну установу

Этот материал также доступен на русском языке
Тест на COVID-19 в Києві та як обрати лабораторію

Поширення COVID-19 неабияк вплинуло на наше життя. За даними Центру громадського здоров’я, в Україні більше ніж 205 тис. осіб активних хворих. Кількість нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби за добу перевищує 5 тис. Пандемія спонукала медиків створювати нові ліки, вакцини та діагностичні лабораторні тести для виявлення коронавірусу.

Тести на COVID-19. У чому різниця?

Світова практика діагностики COVID налічує близько 400 різних видів тестувань. Проте в переважній більшості всі вони належать до трьох видів:

  • ПЛР-тест (молекулярний);
  • тест на антиген;
  • тест на антитіла (серологічний тест, S-білок).

Що визначають ці тести, які дослідження і за яких умов варто обирати, де зробити якісний ПЛР-тест на коронавірус в Києві – розберемо на прикладі ПЛР тестування у Києві в сучасній київській медичній лабораторії «Меділабс».

Тест на COVID-19 в Києві і як обрати лабораторію

«Меділабс» – якість підтверджена міжнародними стандартами

Медична лабораторія «Меділабс» працює в Україні з 2013 року. Лабораторія проводить понад 500 загальноклінічних і спецаналізів, гарантуючи високий рівень лабораторної діагностики за світовими стандартами.

Філії «Меділабс» представлені в різних містах України: Хмельницькому, Вінниці, Кам’янець-Подільському та інших. Зокрема, в Києві вже працюють 4 пункти забору ПЛР-тестів, забезпечуючи суворий епідконтроль, якість забору аналізів та отримання результатів. Також, на вул. Ірпінській 62Б, готується до відкриття нова сучасна лабораторія, з повноцінним переліком досліджень.

Дослідження в «Меділабс» виконуються на високотехнологічному обладнанні з використанням оригінальних реактивів, рекомендованих виробниками аналізаторів, як-от Beckman, Siemens, Sysmex, Rotor-Gene тощо.

ПЛР-тест у «Меділабс» – швидкість без шкоди для якості

ПЛР, або PCR – найкращий метод виявлення COVID. Це метод молекулярної біології, в основі якого лежить полімеразна ланцюгова реакція, що виявляє мінімальні кількості генетичного матеріалу вірусу. Для ПЛР-тесту відбирають мазки з рото- та носоглотки. Такий тест більш точний, адже виявляє навіть поодинокі копії вірусу.

У «Меділабс» ПЛР-тест проводять згідно з міжнародними стандартами з чутливістю 100 РНК-копій вірусу на реакцію. Новітнє обладнання та досвідчений персонал дозволили значно пришвидшити діагностику. Від моменту забору матеріалу до видачі результату – 7 годин. При цьому вартість незмінна – 790 гривень.

Усі результати надаються на бланку з QR-кодом, двома мовами – англійською та українською.

Звертаємо увагу, що «Меділабс» внесено до переліку лабораторій, які мають право передавати результати ПЛР-тесту на COVID-19 до Центру громадського здоров'я для припинення самоізоляції через додаток «Дій вдома». Тільки негативний ПЛР-тест є підставою для зняття самоізоляції після повернення з-за кордону.

Тест на COVID-19 в Києві і як обрати лабораторію

Тест-антиген
Це експрес-тест, що виявляє спеціальні білкові частинки вірусу – антигени. Головна перевага – результат можна отримати за 20 хвилин. Тест на антиген до SARS-CoV-2 виявляє вірус на ранній стадії, але не гарантує 100%-вої достовірності результату.

Тест-антитіла S-білок
Антитіла (імуноглобуліни) – це специфічні білки, які виробляє організм на захист від вірусів і бактерій. Їхня головна місія – розпізнати та знищити збудника хвороби.

Найбільш результативним вважається тест на S-білок (також є в переліку досліджень «Меділабс»). Цей тест не лише підтверджує, що людина перехворіла на COVID-19, а й показує, чи виробив (та в якій кількості) організм захисні антитіла після щеплення.

Отже, обираючи лабораторію для проведення ПЛР-тесту на коронавірус в Києві, варто враховувати низку показників – наявність відповідного обладнання та оригінальних реактивів, досвід персоналу, співвідношення вартості та часу, необхідного для отримання результату, наявність у лабораторії всіх необхідних дозволів. Бо саме від цих чинників залежатиме, як швидко та  наскільки повну інформацію про стан здоров'я вас і ваших рідних ви отримаєте.

Будьте здорові!

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло