РФ обвинуватила США у порушенні договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь

РФ обвинуватила США у порушенні договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь

МЗС РФ вказало, що США перевищили кількість пускових установок і важких бомбардувальників

РФ обвинуватила США у порушенні договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь
фото www.flickr.com/photos/137296908@N04/23379718786

Сполучені Штати порушують договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3), оскільки кількість наявних у США пускових установок і важких бомбардувальників перевищує умови угоди на 101 одиницю. Про це заявили в МЗС РФ, передає «Інтерфакс».

В міністерстві повідомили, що сторони року обмінялися повідомленнями про кількість стратегічних наступальних озброєнь в березні цього року. Згідно з отриманими даними, кількість розгорнутих і нерозгорнутих пускових установок МБР, пускових установок БРПЛ, важких бомбардувальників дорівнює 800, що відповідає умовам договору.

Однак в російському МЗС підкреслили, що заявлений показник «був досягнутий не тільки завдяки реальним скороченням американських озброєнь, а й шляхом одностороннього виведення із застою за Договором 56 пускових установок БРПЛ «Трайдент-II» і 41 важкого бомбардувальника В-52Н». Переобладнання пускових установок було здійснено таким чином, що російська сторона не може підтвердити, що вони непридатні для використання ядерної зброї, відзначила російська сторона

Окрім того, МЗС РФ повідомило, що США перейменували чотири шахтні пускові установки, призначені для навчання, в не передбачену СНО-3 категорію «навчальних шахт» і відмовляються враховувати їх в рамках СНО-3 в якості нерозгорнутих шахтних пускових установок МБР.

«Таким чином, дозволений відповідно до підпункту с) пункту 1 статті II Договору показник перевищено США на 101 одиницю», – наголошується в повідомленні російського міністерства.

СНО-3 – двосторонній договір між РФ і США щодо подальшого взаємного скорочення арсеналів розгорнутих стратегічних ядерних озброєнь. Договір був підписаний президентами Дмитром Медведєвим і Бараком Обамою 8 квітня 2010 року в Празі і набув чинності 5 лютого 2011 року. Договір розрахований на 10 років з можливим продовженням за взаємною домовленістю сторін на 5 років, яка була досягнута в січні 2021 року.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло