В Росії погрожують уповільнити роботу Google через не видалення «забороненого контенту»

В Росії погрожують уповільнити роботу Google через не видалення «забороненого контенту»

Перед цим Google вперше подала позов проти «Роскомнадзору»

В Росії погрожують уповільнити роботу Google через не видалення «забороненого контенту»
фото Pixaby

Російський регулятор «Роскомнадзор» може вжити заходів щодо уповільнення трафіку сервісів Google через невидалення забороненого в Росії контенту. Про це йдеться в повідомленні відомства, пише Forbes.

На обмеження доступу до забороненої інформації «Роскомнадзор» дав Google добу. Якщо компанія не виконає вимогу, вона буде оштрафована на суму в розмірі від $11 000 до $55 000, відзначило відомство. У разі повторного правопорушення сума штрафу зросте до однієї десятої від суми річної виручки компанії.

Google займає перше місце за кількістю невидаленого протиправного контенту, що завдає прямої шкоди російським користувачам, вказав «Роскомнадзор». За його даними, компанія не видаляє з пошукової видачі в середньому від 20% до 30% посилань на заборонений у країні контент. Платформа YouTube, що належить Google, на сьогодні не видалила близько 5000 заборонених матеріалів, з яких 3500 містять заклики до естремізму, відзначається в повідомленні.

Під невидаленим забороненим контентом Роскомнадзор має на увазі «матеріали з дитячою порнографією, закликами до суїциду, наркоконтентом, закликами на незаконні акції та іншим екстремістським і деструктивним контентом».

Раніше в понеділок стало відомо, що Google подала позов до «Роскомнадзору» в Арбітражний суд Москви. Компанія оскаржує вимоги відомства з видалення посилань на «протиправний контент». У позові йдеться про 12 посилань на контент, розміщений на YouTube, пояснив Forbes «Роскомнадзор». На підставі вимоги Генпрокуратури відомство направило Google повідомлення про обмеження доступу до цих матеріалів, які містять заклики до неповнолітніх брати участь у несанкціонованих мітингах, йдеться в повідомленні.

 «Роскомнадзор» в 2018-2020 роках вже склав на Google чотири протоколи, нагадало відомство. Загальна сума сплачених Google штрафів склала $77 500.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло