Швеція запровадить нові податки для банків, щоб отримати кошти для подолання кризи

Швеція запровадить нові податки для банків, щоб отримати кошти для подолання кризи

Банкам ця ініціатива явно не подобається

Швеція запровадить нові податки для банків, щоб отримати кошти для подолання кризи
фото Pixaby

Уряд Швеції має намір ввести нові податки для банків, щоб відновити економіку після кризи, пише Forbesз посиланням на Bloomberg.

«Ми стали свідками фінансової кризи, яка нам дорого обійшлася. Тому цілком розумно, що банки повинні внести свій вклад», – заявила міністр фінансових ринків Швеції Оса Ліндхаген, зазначивши, що не бачить ознак того, що галузь не може дозволити собі новий податок.

«Справи у банків явно йдуть добре. Вони не знаходяться в складній ситуації», – додала Ліндхаген.

У свою чергу, банки готуються виступити проти цієї ініціативи, зазначає Bloomberg. Асоціація банкірів країни розкритикувала пропозицію і заявила, що вона може порушувати закони Євросоюзу. Асоціація повідомила, що, за даними регуляторів, це в кінцевому підсумку негативно позначиться на фінансовій стабільності.

Прем'єр Швеції Стефан Левен заявив, що банки можуть бути ризиком для економіки під час фінансової кризи і цей ризик може «коштувати платникам податків великих грошей».

За його словами, може посилитися зростання безробіття, а державні інститути можуть ослабнути. Тому розумно просити банки платити більше податків, вважає глава уряду. Він уточнив, що новий податок планується ввести наступного року. Влада розраховує отримати від цих надходжень $600 млн у 2022 році.

Уряд працює над введенням нового податку вже кілька років, зазначає Bloomberg. Влада вирішила переглянути більш ранній варіант законопроекту в 2020 році через те, що документ міг суперечити законам Євросоюзу.

Управління з обслуговування держборгу Швеції заявило, що пропонований податок не враховує ризики операцій конкретного банку, а також попередило, що галузь може спробувати ухилитися від сплати податків шляхом виведення бізнесу за межі країни. З урахуванням цього уряд вирішив ввести нижчу ставку, ніж передбачалося раніше, але при цьому хоче розповсюдити податок на банківські операції і за межами Швеції.

Асоціація банкірів упевнена, що у цього податку будуть негативні наслідки, які вплинуть на робочі місця в Швеції, економічне зростання країни і конкурентоздатність шведських банків. Крім того, аналітики припускають, що новий закон може вступити в протиріччя з угодами про уникнення подвійного оподаткування.

У 2019 році уряд Швеції вже замислювався про введення нового податку для банків з 2022 року. Тоді це пояснювали необхідністю збільшити оборонний бюджет через напруженість у відносинах з Росією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті