Інвестори з боєм провели в раду директорів Exxon двох «зелених» кандидатів

Інвестори з боєм провели в раду директорів Exxon двох «зелених» кандидатів

Компанії без «зелених» цілей у сприйнятті інвесторів стали загрожувати їх майбутнім прибуткам

Інвестори з боєм провели в раду директорів Exxon двох «зелених» кандидатів
фото DR

До ради директорів однієї з найбільших нафтогазових компаній світу Exxon міноритарії за підсумками річних загальних зборів акціонерів змогли провести двох своїх кандидатів, які повинні виступати за зменшення викидів і досягнення вуглецевої нейтральності, передає The Bell.

За включення своїх кандидатів до ради боролася профільна компанія-міноритарій Engine No. 1 з 0,02% акцій, але за підтримки великих міноритаріїв – американських пенсійних фондів, включаючи каліфорнійські CalPERS і calSTRS.

Ще перед зборами акціонерів Exxon заявив, що протягом 12 місяців введе до ради двох нових директорів, «одного з галузевим досвідом і одного з кліматологічниv».

Міноритарій відповів, що цього недостатньо: «Раді потрібні директори з досвідом успішних і вигідних перетворень у галузі, здатні перетворити боротьбу з ризиками зміни клімату в довгостроковий бізнес-план».

Спостерігачі навперебій називають це історичною перемогою і відзначають, що вона стала можливою тому, що компанії без «зелених» цілей у сприйнятті інвесторів стали загрожувати їх майбутнім прибуткам.

«Стріла інвесторів потрапила в Exxon, але зрикошетила вона за порадами всіх великих компаній, що займаються викопними енергоресурсами», – заявив CNN засновник аналітичного центру Carbon Tracker Initiative Марк Кампанале.

Як повідомлялося, того ж дня «екологічної» поразки зазнала Shell. Суд Нідерландів ухвалив, що компанія повинна зменшити викиди на 45% за 10 років (до рівня 2019 року). В її планах було 20% і досягнення вуглецевої нейтральності до 2050 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті