США запровадять санкції проти дев'яти підприємств Білорусі

США запровадять санкції проти дев'яти підприємств Білорусі

Вашингтон разом з ЄС та іншими партнерами розробить цільові санкції стосовно представників влади Білорусі

США запровадять санкції проти дев'яти підприємств Білорусі
Фото: УНІАН

США від 3 червня 2021 року запровадять санкції проти дев'яти підприємств Білорусі. Також Вашингтон у координації з ЄС та іншими партнерами розробить цільові санкції стосовно представників влади цієї країни. Про це заявила прессекретарка Білого дому Джен Псакі.

«3 червня 2021 року Сполучені Штати знову впровадять повні блокувальні санкції стосовно дев'яти білоруських державних підприємств, які раніше отримали пільги за низкою генеральних ліцензій Міністерства фінансів», – зазначила Псакі.

Вона пояснила, що громадянам Штатів заборонять брати участь в операціях з цими організаціями, їхнім майном або їхніми інтересами у власності.

Крім цього, США приєдналися до засудження дій Білорусі міжнародними організаціями. Тому Сполучені Штати разом з ЄС та іншими партнерами й союзниками розробляють цільові санкції проти ключових членів режиму Лукашенка, пов'язаних із порушеннями прав людини та корупцією, фальсифікацією виборів 2020 року й подіями 23 травня.

Псакі зазначила, що Міністерство фінансів готує для президента новий виконавчий указ, який надасть США розширені повноваження для впровадження санкцій стосовно членів режиму Лукашенка.

Також Державний департамент Штатів випустив попередження для громадян про небажаність відвідування Білорусі. Водночас Федеральне управління цивільної авіації поширило повідомлення, яке застерігає американських повітряних перевізників бути надзвичайно обережними під час польотів у повітряному просторі Білорусі.

Прессекретарка додала, що США призупинять угоду 2019 року про повітряне сполучення з Білоруссю.

«Ми вживаємо цих заходів разом із нашими партнерами та членами Альянсу, щоб притягнути режим до відповідальності за свої дії та продемонструвати свою прихильність до прагнень народу Білорусі», – підсумувала Псакі.

Раніше повідомлялося, що Британія може ввести санкції проти «Північного потоку 2» через затримання Протасевича.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло