Стан фінсектору зараз найкращий за три роки – опитування НБУ

Стан фінсектору зараз найкращий за три роки – опитування НБУ

Лише 6% респондентів оцінили його нижче задовільного

Стан фінсектору зараз найкращий за три роки – опитування НБУ
Фото: bank.gov.ua

Керівники фінансових установ оцінюють стан фінсектору як найкращий з моменту запровадження опитування в травні 2018 року, а протягом наступних шести місяців негативних змін не очікують. Про це йдеться на сайті Національного банку України (Нацбанк).

Участь в опитуванні взяли керівники 22 банків, 12 страхових та 2 інвестиційних компаній. До вибірки не потрапили фінансові установи, до яких запроваджені політичні санкції. 

Зазначається, що лише 6% респондентів оцінили стан фінсектору нижче задовільного.

Серед опитаних 20% вважають поточну стійкість фінансового сектору до значних негативних подій високою або дуже високою у порівнянні з 9% пів року тому. Також 33% респондентів очікують покращення стану сектору.

Крім того, частка опитуваних, які мають негативні очікування, зменшилася у 8 разів до 6%.

Керівники фінансових установ вчергове назвали головним джерелом ризику загальний рівень корупції, діяльність правоохоронних органів та судової системи. Стрімко зріс ризик можливої ескалації військових дій з боку РФ на Сході України. Загрози для співпраці з міжнародними фінансовими організаціями залишаються серед основних ризиків два опитування поспіль.

Раніше повідомлялося, що Нацбанк розробив мобільний застосунок для опитувань бізнесу. Він забезпечить оптимізацію збору інформації, залучення більшої кількості респондентів та спрощення їх доступу до важливої інформації щодо курсу валют, ключової ставки, анонсів важливих подій.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло