Норвезький суд зобов'язав Tesla виплатити великі компенсації за помилку програми

Норвезький суд зобов'язав Tesla виплатити великі компенсації за помилку програми

Загальна сума виплат може перевищити $160 млн

Норвезький суд зобов'язав Tesla виплатити великі компенсації за помилку програми
фото DR

Суд Норвегії визнав оновлення програмного забезпечення 2019 року таким, що негативно впливає на ресурс батареї автомобілів Tesla Model S 2013-2015 року випуску. Через це знижувався запас ходу і швидкість заряду акумулятора, пише HighTech Plusз посиланням на Electrek.

Компанія не брала участь в розгляді, і вирок був винесений на користь позивачів – 30 власників електромобілів. Кожному з них Tesla має виплатити компенсацію в розмірі $16 000. Але потенційно збиток може бути куди більшим – у США і Європі було продано близько 10 000 машин з цією апаратно-програмною помилкою.

За рішенням норвезького суду компанія зобов'язана виплатити кожному власнику Model S приблизно по $16 000. Оскільки дана модель була продана приблизно 10 000 раз за період з 2013 по 2015 роки включно, загальна сума виплат при подачі аналогічних позовів усіма власниками збиткових Tesla Model S може перевищити $160 млн.

Як буде реагувати на це компанія – поки що невідомо (відділ зі зв'язків з громадськістю Tesla був ліквідований минулого року). Вирок був винесений 17 травня і дає відповідачу термін до 30-го, щоб розрахуватися з клієнтами. Або, при бажанні, направити апеляцію, повідомляє Electrek.

Історія почалася в 2019 році, коли компанія випустила оновлення 2019.16.1 і 2019.16.2. У деяких автомобілів Model S і Model X з акумулятором на 85 кВт/год (який перестали випускати в 2016 році) стали виникати проблеми з запасом ходу і швидкістю зарядки на станціях Supercharger. Постраждалі почали подавати колективні позови в США та інших країнах. Так, позов, який розглядався раніше в суді Північної Каліфорнії, закидав компанії шахрайство і намагався добитися колективного рішення для всіх власників старих моделей, запас ходу яких був скорочений, в деяких випадках, на 64 км.

«Моя Model S 85 2014 року мала до 13 травня запас ходу 397 км, – розповів Девід Расмуссен, один з постраждалих. – Тепер, після чергового оновлення, він впав до 349 км. Це втрата 11%».

Тоді Tesla заявила, що мета компанії – «захистити батарею і покращити термін її служби», а проблеми з запасом ходу проявляються лише у «невеликого відсотка власників».

Один з таких позовів було, нарешті, розглянуто судом Норвегії, який виніс обвинувальний вирок і зобов'язав компанію Tesla виплатити 30 позивачам компенсацію в розмірі близько $16 000.

Нагадаємо, у автомобілях Tesla з’явилися камери для контролю водія при увімкненому автопілоті.

Як повідомлялося, Tesla відклала на тиждень запуск найшвидшого електромобіля Model S Plaid.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло