Більше 6 млн га сільськогосподарських земель потребують консервації – Лещенко

Більше 6 млн га сільськогосподарських земель потребують консервації – Лещенко

Причина – стрімка деградація ґрунтів, зокрема внаслідок водної ерозії

Більше 6 млн га сільськогосподарських земель потребують консервації – Лещенко
Фото: УНІАН

Понад 6 млн га земель сільськогосподарського призначення потребують консервації через стрімку деградацію ґрунтів, зокрема внаслідок водної ерозії. Про це повідомив міністр агрополітики Роман Лещенко під час форуму «Україна 30. Екологія».

«Якщо ми не відпрацюємо механізм, ми втратимо велику кількість родючих земель. У нашому законопроєкті 2194 він прописаний, і найближчі три місяці Кабінет міністрів України ухвалить відповідну постанову. Відбуватиметься консервація землі на основі аналізу ґрунтів, супутникового моніторингу», – розповів Лещенко.

Він зауважив, що критичними для землеробства є липень та серпень. У деяких областях торік впродовж чотирьох місяців взагалі не було опадів. За словами міністра, південь України з кожним роком стає все більше ризикованою зоною землеробства.

«Або ми переоснащуємося і відповідаємо сучасним викликам екологічних загроз, або сільське господарство України втрачатиме свої лідерські позиції. Сьогодні 2/3 нашої території фактично розташовані в зоні ризикованого землеробства», – додав Лещенко.

Крім цього, міністр зазначив, що Україна є найбільшим експортером органіки в Європу. Він підкреслив необхідність розширення органічних земель. За його словами, міністерство планує збільшити підтримку для органічної продукції у кілька разів у 2022 році.

«Через формування органічних земель ми бачимо дуже серйозний потенціал для України», – підсумував Роман Лещенко.

Нагадаємо: президент Володимир Зеленський на форумі «Україна 30. Екологія» анонсував комплексний аудит всіх водних ресурсів України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті