Дисциплінарні процедури на митницях провели стосовно 200 осіб – голова Держмитниці

Дисциплінарні процедури на митницях провели стосовно 200 осіб – голова Держмитниці

Результати перевірки направлені в правоохоронні органи

Дисциплінарні процедури на митницях провели стосовно 200 осіб – голова Держмитниці
Фото: Олександр Козаченко/Mind

Голова Держмитниці Павло Рябікін розповів, що на митницях провели дисциплінарні процедури стосовно майже 200 осіб, деякі з них звільнилися. Результати перевірки направлені в правоохоронні органи. Про це він зазначив у інтерв’ю Mind.

«По-перше, я б не говорив про «чистку» – це поняття не показує суті процесу. Йдеться про кадрове перезавантаження митниці. По-друге, серед переможців, і це вже зараз зрозуміло, буде значна, імовірно, переважна частка нових людей, які не забруднені в корупції. По-третє, далеко не всі досвідчені професіонали-митники скомпрометували себе протизаконними діями», – пояснив Рябікін.

Голова Держмитниці зауважив, що механізмів протидії корупції багато. Зокрема, мінімізація людського фактору за допомогою сучасних технологій.

«Нині можна оформляти вантаж, який прибув на Закарпатську митницю, дистанційно в Києві. Під камерою проводиться огляд, через комп'ютер – фактичне митне оформлення. Для цієї мети була створена Координаційно-моніторингова митниця», – додає Рябікін.

Інший механізм – стримувальний фактор проти корупції, тобто підвищення зарплат митників.

«До кінця цього року плануємо вийти на рівень зарплати інспектора 16 000 – 18 000 грн. А наступного року плануємо підняти до 30 000 грн», – зазначив голова митниці.

Нагадаємо: понад 9 000 митників починаючи з 20 квітня пройдуть тестування з кваліфікації та благонадійності.

Керівник Галицької митниці Андрій Колобродов підписав наказ про відкриття дисциплінарних проваджень та відсторонення від роботи 46 працівників через можливу причетність до корупції та контрабанди.

Інспектор Галицької митниці, який на посаді перебував 1,5 місяці, кожну зміну отримував від 60 000 грн хабарів. 

Державне бюро розслідувань викрило посадовців Волинської митниці Державної митної служби, які за неправомірну вигоду сприяли незаконному переміщенню вантажів через державний кордон без сплати митних платежів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло