У Норвегії створили плавучу вітряну турбіну, уп’ятеро потужнішу за звичайний вітрогенератор

У Норвегії створили плавучу вітряну турбіну, уп’ятеро потужнішу за звичайний вітрогенератор

Турбіна, яка має вигляд вітрила, є вищою за Ейфелеву вежу

У Норвегії створили плавучу вітряну турбіну, уп’ятеро потужнішу за звичайний вітрогенератор
фото: Wind Catching Systems AS

Норвезька компанія Wind Catching Systems представила систему найбільших плавучих вітряних турбін. Як повідомляє ReNews, кожна з них здатна генерувати уп’ятеро більше енергії, ніж традиційні поодинокі вітряки.

В компанії запевняють, що термін служби технології складе 50 років, а обслуговування коштуватиме менше, ніж у випадку зі звичайними плавучими офшорними вітроенергетичними установками.

«Одна установка Wind Catching уп’ятеро ефективніша ніж звичайна морська вітряна турбіна і може виробляти енергію для 80 000 домашніх господарств», – заявили в компанії.

Виконавчий директор Wind Catching Systems Оле Хеггхейм сказав, що компанія «зробить плавучі офшорні вітряні електростанції конкурентоспроможними вже у 2022-2023 роках».

«У співпраці з нашим основним підрядником Aibel ми будемо комерціалізувати цю новаторську технологію, яка різко підвищить ефективність плавучих вітряних електростанцій і скоротить використання площ на 80%», – додав він.

Хеггхейм наголосив, що мета Wind Catching Systems – дати можливість операторам і забудовникам морських вітроенергетичних комплексів виробляти електроенергію за ціною, яка конкурує з іншими джерелами енергії, без субсидій.

Нова турбіна є вищою за Ейфелеву вежу (324 м) і схожа на гігантське сітчасте вітрило. Вона складається з безлічі окремих компонентів, які можна зібрати на палубі корабля і які легко обслуговувати. Турбіна кріпиться на платформу, пришвартований до дна океану.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло