Влада Франції звинуватила Renault і Volkswagen в приховуванні даних щодо викидів

Влада Франції звинуватила Renault і Volkswagen в приховуванні даних щодо викидів

«Дизельгейт» вже обійшовся компанії Volkswagen в понад 30 млрд євро

Влада Франції звинуватила Renault і Volkswagen в приховуванні даних щодо викидів
фото Pixaby

Влада Франції пред'явила звинувачення у справі про приховування даних реального рівня шкідливих викидів автомобілями відразу двом автоконцернам – Renault і Volkswagen, повідомляє Коммерсантз посиланням на Le Figaro.

У вівторок стало відомо, що звинувачення в «обмані» були висунуті проти французької компанії в рамках розслідування, яке велося з 2017 року.

Тоді Міністерство фінансів доручило Генеральному управлінню з питань конкуренції, споживачів і боротьби з шахрайством (DGCCRF) вивчити роботу дизельних двигунів десятка автомобільних марок на предмет можливого встановлення спеціального програмного забезпечення, яке приховує реальний рівень шкідливих викидів автомобіля.

У подібних махінаціях в 2015 році американська влада викрила німецького виробника Volkswagen, що і послужило причиною масштабних перевірок автоконцернів у багатьох країнах світу.

У Renault відкинули звинувачення: «У нас ніколи не було шахрайських планів, а на двигунах Renault ніколи не було програмного забезпечення для фальсифікації даних», – заявив технічний директор автоконцерну Жиль Ле Борн.

При цьому компанії доведеться внести заставу в розмірі 20 млн євро і надати банківські гарантії в розмірі 60 млн євро.

Цього ж дня стало відомо про висунуті звинувачення і на адресу Volkswagen. Французька влада звинуватила німецького виробника в «обмані про істотні якості товару, які становлять небезпеку для здоров'я людини або тварин».

Компанія повинна внести заставу 10 млн євро з банківським забезпеченням 60 млн євро. Volkswagen так само, як і Renault, відкинув усі звинувачення.

«Дизельгейт» вже обійшовся компанії Volkswagen у більш як 30 млрд євро – і це тільки за підсумком судових рішень в США і Німеччині. Процес у цій справі у Франції відкладався через паралельний розгляд справи Volkswagen у Суді Європейського союзу (CJUE), який тільки в кінці 2020 року підтвердив незаконність програмного забезпечення, що встановлюється на дизельні двигуни Volkswagen.

Нагадаємо, колишній глава Volkswagen виплатить компанії 10 млн євро компенсації через «дизельгейт».

Раніше повідомлялося, що Volkswagen вимагатиме від колишніх СЕО відшкодування збитку від «дизельного» скандалу. Компанія вважає, що вони не охороняли інтереси компанії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло