Канадський стартап Kepler запустить мережу супутників для інтернету в космосі

Канадський стартап Kepler запустить мережу супутників для інтернету в космосі

Kepler залучила вже $60 млн інвестицій на свій проект

Канадський стартап Kepler запустить мережу супутників для інтернету в космосі
фото Pixaby

Канадському стартапу Kepler Communications, який займається будівництвом супутникової інтернет-мережі для обслуговування за межами Землі, вдалося залучити $60 млн в рамках нового раунду фінансування, повідомляє Investing.com з посиланням на CNBC.

«Ми не займаємося продажем безпосередньо тут, на Землі: замість цього ми зосереджені на забезпеченні зв'язку з космічними станціями та іншими супутниками, щоб вони могли передавати свою інформацію назад на Землю в режимі реального часу», – сказала генеральний директор Kepler Міна Мітрі.

Вона підтвердила, що компанія працює над тим, щоб вивести на орбіту 200 супутників. Мережа повинна повністю запрацювати до 2023 року.

Лідерами за обсягом прямих інвестицій стали компанія Tribe Capital, яка вже раніше інвестувала в космічні компанії Relativity і Momentus, а також Addition Capital і Canaan Partners. З моменту заснування в 2015 році Kepler залучила загалом $90 млн.

Супутники Kepler «розміром приблизно з коробку з пластівцями» обертаються навколо Землі на низьких орбітах, проходячи від північного полюса до південного кожні 90 хвилин. Всього ж у компанії 15 супутників, що працюють на орбіті. Вона будує їх у своїй штаб-квартирі в Торонто зі швидкістю понад 10 супутників на місяць.

Мітрі звернула увагу на те, що на відміну від ряду компаній, які працюють над створенням супутникових інтернет-мереж для людей, що живуть на Землі, таких як Starlink від SpaceX, Kepler створює сервіс для всього, що знаходиться за межами планети. Таким чином, мережа супутників Kepler є першою такою компанією. За словами Мітрі, схожий, але застарілий проект – мережа супутників NASA для стеження і ретрансляції даних (TDRS).

«Ми збираємося стати доступною комерційною альтернативою», – зазначила Мітрі.

Мета стартапу – зробити космос придатним для використання величезною кількістю людей, оскільки сьогодні є потреба в наданні доступу в інтернет за межами Землі. Компанія постійно розширюється і приєднує нові компанії за межами Канади. Також вона планує відкрити свій офіс в США.

Нагадаємо, мережа OneWeb зможе запустити власний  інтернет після ще одного запуску супутників.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті