Ексюрист Білого дому був «стурбований» спробою Трампа зупинити розслідування щодо Росії – стенограма

Ексюрист Білого дому був «стурбований» спробою Трампа зупинити розслідування щодо Росії – стенограма

Трамп хотів зупинити розслідування спецпрокурором США Робертом Мюллером ролі Росії у виборах 2016 року

Ексюрист Білого дому був «стурбований» спробою Трампа зупинити розслідування щодо Росії – стенограма
Дональд Трамп
фото www.flickr.com/photos/gageskidmore/30618472576

Колишній юрист Білого дому Дон Макгалі сказав слідчим Конгресу, що він був «стурбований» спробами Дональда Трампа припинити розслідування спецпрокурором США ролі Росії у виборах 2016 року. Про це вказано у стенограмі свідчень, передає Reuters.

Макгалі під час інтерв'ю за зачиненими дверима 4 червня розповів, що відчував себе «в пастці» після телефонного дзвінка в червні 2017 року, в якому тодішній президент попросив його натиснути на чиновника Міністерства юстиції, щоб він звільнив спецпрокурора Роберта Мюллера.

«Як я себе почував після того, як я поговорив з президентом? Розчарованим, стривоженим, спійманим у пастку », – сказав МакГан слідчим Палати представників.

В показаннях не було нових одкровень про зусилля Трампа з припинення розслідування Мюллера. Угода між юристами Палати представників і Міністерством юстиції передбачало, що показання Макгалі будуть обмежені загальнодоступною інформацією, що міститься в звіті Мюллера.

Макгалі, який залишив свій пост наприкінці 2018 року, був ключовим свідком у звіті Мюллера про втручання Росії у 2016 році, в якому республіканець Трамп переміг демократа Хілларі Клінтон на виборах.

Макгалі сказав, що Трамп неодноразово давав йому вказівку звільнити Мюллера, а потім сказав заперечувати, що його щодо цього проінструктували. Макгалі не виконав жодної з вказівок.

Після допиту командою Мюллера Макгалі в травні 2019 року відмовився давати свідчення перед комісією Конгресу, що розслідувала поведінку Трампа.

Нагадаємо: команда спецпрокурора Мюллера близько двох років розслідувала можливу змову між командою Трампа та представниками Росії під час президентської кампанії 2016 року, а також перешкоджання розслідуванню з боку Трампа вже на посаді президента США. Наприкінці березня Мюллер завершив роботу і передав звіт міністру юстиції. У квітні Вільям Барр надав відредаговану версію звіту Сенату. Мюллер не зміг встановити факт змови між командою Трампа та росіянами, однак вказав у звіті на випадки перешкоджання розслідуванню. Трамп сприйняв результати розслідування як свою перемогу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті