Байден і Джонсон домовилися про нову «Атлантичну хартію», що охоплює технології, торгівлю і туризм

Байден і Джонсон домовилися про нову «Атлантичну хартію», що охоплює технології, торгівлю і туризм

Нова хартія засновуватиметься на політичній заяві, зробленій прем'єр-міністром Черчиллем і президентом Рузвельтом в 1941 році, в якому викладені їхні цілі для повоєнного світу

Байден і Джонсон домовилися про нову «Атлантичну хартію», що охоплює технології, торгівлю і туризм
Джо Байден
фото www.flickr.com/photos/whitehouse/51102889815

США і Великобританія зобов'язалися узгодити нову «Атлантичну хартію», яка зміцнить торгові, туристичні та технічні зв'язки між двома країнами.

Як повідомляє CNBC, прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон і президент Джо Байден зустрінуться в четвер перед самітом Групи семи (G-7), який почнеться в п'ятницю в Корнуоллі, на південному заході Англії.

Перед самітом лідери повинні узгодити нову хартію, засновану на політичній заяві, зробленій прем'єр-міністром Уїнстоном Черчиллем і президентом Франкліном Д. Рузвельтом в 1941 році, в якому викладені їхні цілі для повоєнного світу.

Первісна «Атлантична хартія» включала угоди про просування демократії і вільної торгівлі. У заяві, опублікованій пізно ввечері в середу, уряд Великобританії заявив, що хартія 1941 була «одним з найбільших досягнень у відносинах Великобританії і США», яка «зробила більше, ніж будь-яка інша угода, щоб сформувати світовий порядок, що безпосередньо призвело до створення ООН і НАТО».

Британський уряд наголосив, що «Атлантична хартія» 2021 року визнає, що, хоча світ сильно відрізняється від 1941 року, «цінності Великобританії і США залишаються незмінними».

Очікується, що угоди в рамках нової хартії будуть включати зобов'язання щодо відновлення поїздок між Великобританією і США, розвитку торгівлі та «знаковий» технологічний пакт, покликаний полегшити співпрацю між британськими та американськими технологічними фірмами.

Він також буде вирішувати більш свіжі проблеми, такі як боротьба з загрозою кібератак, зміни клімату та захист біорізноманіття, а також зусилля з припинення пандемії коронавірусу і відновлення після неї.

Окрім того, Байден і Джонсон будуть шукати способи поліпшити економічні відносини між країнами, «в тому числі шляхом вирішення спору про літаки», заявила Великобританія, знову висловивши надію на припинення давньої митної війни США і Європою.

Нагадаємо: Європейський Союз хоче, щоб Сполучені Штати взяли на себе зобов'язання скасувати свої мита на авіатранспортні засоби на наступному тижні. ЄС також сподівається, що президент Байден, який повинен прибути до Брюсселя на саміт на початку наступного тижня, пообіцяє скасувати мита на сталь і алюміній до грудня цього року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті