Компанія-підрядник нафтопроводу Keystone XL з Канади в США відмовилась від проєкту

Компанія-підрядник нафтопроводу Keystone XL з Канади в США відмовилась від проєкту

Причина – рішення американського президента Джо Байдена припинити реалізацію трубопроводу

Компанія-підрядник нафтопроводу Keystone XL з Канади в США відмовилась від проєкту
фото www.flickr.com/photos/45041658@N02/11071618634

Канадська TC Energy оголосила, що офіційно відмовляється від реалізації проєкту трубопроводу Keystone XL з канадської провінції Альберта до нафтопереробних заводів на узбережжі Мексиканської затоки.

Як вказано на сайтікомпанії, «будівельні роботи по проєкту були припинені після відкликання дозволу президента 20 січня 2021 року. Компанія продовжить координувати свої дії з регулюючими органами, зацікавленими сторонами та групами корінного населення для виконання своїх екологічних і нормативних зобов'язань і забезпечення безпечного завершення проєкту і виходу з нього».

Президента і головний виконавчий директор TC Energy Франсуа Пуарье зазначив, що в ході підготовки до Keystone XL компанії вдалось розробити «перший у своєму роді провідний в галузі план експлуатації трубопроводу з нульовими викидами протягом усього життєвого циклу». Він додав, що TC Energy продовжить «виявляти можливості для застосування цього рівня винахідливості в нашому бізнесі в майбутньому, включаючи нашу нинішню оцінку потенціалу для живлення існуючих активів в США за рахунок відновлюваних джерел енергії».

У січні Байден підписав указ про припинення будівництва нафтопроводу Keystone XL. Такий крок був зроблений, попри те що Оттава підтримувала проєкт.

В березні влада 21 штату США подала до суду на адміністрацію президента Байдена з вимогою скасувати рішення про припинення будівництва трубопроводу Keystone XL. У позові йдеться, що Байден не має односторонніх повноважень змінювати енергетичну політику, встановлену Конгресом США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті