ЄБРР надасть 10 млн євро кредиту «ЕРУ Трейдинг»

ЄБРР надасть 10 млн євро кредиту «ЕРУ Трейдинг»

Позика підтримає приватного трейдера в конкуренції з монопольним постачальником НАК «Нафтогаз»

ЄБРР надасть 10 млн євро кредиту «ЕРУ Трейдинг»
Фото: Ibrahim Boran/Pexels

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надасть кредит у гривні українському постачальнику електроенергії та газу ТОВ «ЕРУ Трейдинг» на суму, еквівалентну 10 млн євро. Таке рішення рада директорів ухвалила 9 червня. Про це повідомляє «ЄП» з посиланням на «Інтерфакс».

«Кошти ЄБРР будуть використані на підтримку зростаючих операцій компанії з торгівлі газом, щоб забезпечити дешевий газ від ЄС протягом літнього сезону і зберігати його в українських сховищах з подальшим продажем в Україні (основний варіант) або реекспортом в ЄС (вторинний варіант) під час зимового опалювального сезону», – йдеться у повідомленні.

Відповідно до документів, кредит підтримає приватного трейдера в конкуренції з монопольним постачальником НАК «Нафтогаз» на ринку газу і сприятиме підвищенню ліквідності та конкуренції на приватній Українській енергетичній біржі.

Зазначається, що ЄБРР стане першою міжнародною фінансовою установою в існуючому кредитному портфелі «ЕРУ Трейдинг».

Нагадаємо: генпрокуратура підозрює екстопменеджера «Нафтогазу» у 150-мільйонних збитках державі. Прокурори з'ясовують деталі операцій з купівлі-продажу газу між НАК «Нафтогаз України» та компанією «ЕРУ Трейдінг».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті