На корпоративні права АЗС Glusco накладено арешт – ДФС

На корпоративні права АЗС Glusco накладено арешт – ДФС

Мережу пов'язують з народним депутатом Віктором Медведчуком

На корпоративні права АЗС Glusco накладено арешт – ДФС
фото: eba.com.ua

Державна фіскальна служба (ДФС) наклала арешт на корпоративні права групи компаній, що завозили нафтопродукти з РФ. За інформацією агентства «Інтерфакс» мова йде про мережу АЗС Glusco. Її пов'язують з народним депутатом Віктором Медведчуком. Про це повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на сторінку відомства у фейсбуці.

Як відомо, раніше податкова міліція ДФС спільно зі Службою безпеки України (СБУ) викрила масштабну схему реалізації неякісних нафтопродуктів через цю мережу АЗС.

Службові особи декількох суб’єктів господарювання, організували незаконну схему із ввезення на митну територію України, в тому числі з території РФ, нафтопродуктів з використанням морських суден, приховуючи реальні обсяги імпорту. Орієнтовна сума ухилення від сплати податків становить близько 240 млн грн.

В ході досудового розслідування встановлено, що під час оформлення імпортованого палива, у митних деклараціях відображалися занижені вагові та якісні показники палива (Євро 4). Надалі паливо на підконтрольних нафтобазах змішувалося з паливом для реактивних двигунів з метою досягнення показника палива (Евро 5) та подальшої безперешкодної реалізації.

Правоохоронці провели понад 140 санкціонованих обшуків, та перевірили офісні приміщення, нафтобази, морські судна та понад 100 автозаправних станцій.

Виявлено паливно-мастильні матеріали (бензин, дизельне паливо, паливо для реактивних двигунів, нафтопродукти невідомого хімічного складу) загальним об’ємом понад 13 млн л (понад 10 000 тонн) на загальну орієнтовну вартість понад 250 млн гривень.

Під час досудового розслідування встановлено взаємозв'язок 28 СГД в частині спільних засновників (бенефіціарних) власників, що вказує на підконтрольність одним і тим же особам.

Отримано відомості щодо намірів бенефіціарних власників та службових осіб цих 28 підприємств, вчинити реєстраційні дії щодо передачі корпоративних прав іншим особам, з метою уникнення від відповідальності та унеможливлення стягнення збитків за матеріалами кримінального провадження.

На підставі ухвали суду накладено арешт на корпоративні права 28 компаній, у власності яких перебувають також і вищезгадані АЗС на загальну суму понад 700 млн гривень.

Слідчі дії в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного ввезення та транспортування нафтопродуктів з метою збуту, легалізації незаконно отриманих коштів від їх реалізації, зловживання службовим становищем та умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах тривають.

«ДФС продовжує системну боротьбу з «тіньовою економікою» як явища взагалі та з незаконним обігом підакцизних товарів зокрема. Через існування тіньових схем державний бюджет недоотримує значні суми надходжень. В той час як триває війна на сході України, а держава бореться з епідемією, деякі бізнесмени дозволяють собі ухилятися від сплати податків у великих розмірах, порушувати законодавство та торгувати з агресором – це взагалі неприпустимо», – зазначив голова ДФС Вадим Мельник.

Нагадаємо: податкова міліція викрила масштабну схему реалізації неякісних нафтопродуктів через мережу АЗС. Орієнтовна сума ухилення від сплати податків становить близько 240 млн грн. 

У березні СБУ та податкова провели масштабну спецоперацію на об'єктах мережі автозаправок Glusco.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло