ВВП України до 2030 року може зрости до $450 млрд – радник Шмигаля

ВВП України до 2030 року може зрости до $450 млрд – радник Шмигаля

Зростання передбачено планом Національної економічної стратегії, яку три місяці тому затвердив уряд

ВВП України до 2030 року може зрости до $450 млрд – радник Шмигаля
Фото: pexels.com

Зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України до 2030 року очікується до $450 млрд і вище. Це передбачено планом Національної економічної стратегії, яку три місяці тому затвердив уряд. Про це в етері телеканалу «Дом» розповів радник прем’єр-міністра, виконавчий директор Центру економічного відновлення Кирило Криволап.

За його словами, стратегія повинна виходити щорічно на 7% зростання реального ВВП. Номінально він буде вищий.

«Він понад 10% зараз. Уряд вже заклав до бюджету вихід на 5% найближчими роками, і далі цей показник треба покращувати. Його щороку оновлюють. Тобто ті інструменти, які вже впроваджені, вони вже дають 5%, а щоб ми отримали 7% зростання, нам необхідно розширити функціонал економічних стимулів, які застосовуються», – розповів Криволап.

Він зазначив, що все це реалістично. На виході Україна має за 10 років подвоїти реальний ВВП, а також той об’єм продуктів і сервісів, який вона генерує. Це означає, що номінальний ВВП в міжнародній валюті зросте до $450 млрд і вище у порівнянні зі $154 млрд минулого року. За інформацією Криволапа, зазвичай країни, які збільшували ВВП, у 3,5 раза збільшували витрати на медицину і соціальне забезпечення.

Нагадаємо: Світовий банк залишив прогноз зростання ВВП України у 2021 році на рівні 3,8%. Організація передбачає, що ВВП України у 2022 році та 2023 році зросте на 3,1%.

Міністерство економіки в огляді економічної активності за підсумками квітня 2021 року повідомило, що спад ВВП у січні-квітні цього року уповільнився до 0,2%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті