Засновник всесвітньої павутини продає вихідний код інтернету як NFT-токен

Засновник всесвітньої павутини продає вихідний код інтернету як NFT-токен

Це єдина в світі підписана копія коду першого в світі веб-браузера

Засновник всесвітньої павутини продає вихідний код інтернету як NFT-токен
фото Shutterstock

Творець Всесвітньої павутини Тім Бернерс-Лі продає вихідний код, використаний для створення сучасного інтернету, як NFT-токен, пише The Bell з посиланням на BBC.

Продаж пройде через аукціонний дім Sotheby's, а виручені гроші будуть спрямовані на цілі, вибрані програмістом і його дружиною, повідомляє Sotheby's.

Загалом виставлені на продаж файли являють собою майже 10 000 рядків коду. В лоті також містяться «оригінальні файли з відмітками часу» вихідного коду, написаного для проекту, «анімована візуалізація» цього коду, лист самого Бернерса-Лі про процес написання програми і «цифровий плакат» коду, створеного ним.

Як пише BBC, Тім Бернерс-Лі ніколи не прагнув заробляти гроші безпосередньо на своєму творінні, і код інтернету залишається відкритим. Дослідницька організація CERN, в якій на той час працював програміст, відмовилася від усіх прав на технологію і передала її у відкритий доступ в 1993 році.

Цінність коду полягає в його історичній значущості і в тому факті, що даний цифровий аукціон схвалений його творцем і завірений «цифровим підписом» як оригінал.

Sotheby's рекламує лот як «єдину в світі підписану копію коду першого в світі веб-браузера», подібно до того, як можуть продаватися щоденники відомого історичного діяча.

NFT, або невзаємозамінний токен (non-fungible token), – аналог цінного паперу, що дозволяє підтвердити право володіння будь-яким унікальним цифровим об'єктом в інтернеті. NFT вже охрестили головним трендом 2021 року в блокчейні – продажі NFT-токенів виросли більш ніж у 20 разів в першому кварталі, перевищивши $2 млрд.

У такому унікальному цифровому форматі продаються твори мистецтва, предмети колекціонування та арт-об'єкти. Наприклад, колаж «Кожен день: Перші п'ять тисяч і днів» художника під псевдонімом Beeple був проданий за $69 млн, перший твіт гендиректора Twitter Джека Дорсі – за $2,9 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті