Зеленський заявив, що російська сторона «занадто відтягує» його зустріч з Путіним

Зеленський заявив, що російська сторона «занадто відтягує» його зустріч з Путіним

Російська сторона, на думку президента, апелює до України не тими питаннями, які мають бути головними

Зеленський заявив, що російська сторона «занадто відтягує» його зустріч з Путіним
фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський вважає, що можливість його зустрічі з президентом Росії Владіміром Путіним «занадто відтягує» саме російська сторона. Про це він сказав в інтерв’ю журналістам Agence France-Presse, Reuters та Associated Press.

«Президент Путін сказав, що він готовий до зустрічі, і я вважаю, що зустріч буде. Сьогодні, я не знаю причин, але вони занадто відтягують. Та відтягуванням питання не вирішити. Порушують питання російської мови, церкви тощо. Навіть у засобах масової інформації обговорюють мою фігуру – це дуже «важливо» у двосторонніх відносинах, коли йде війна…», – заявив Володимир Зеленський.

Він зазначив, що російська сторона апелює до України не тими питаннями, які мають бути головними.

«Давайте вирішимо питання – що спочатку? Є конкретика: закінчимо війну, хочемо налагодити відносини. Скільки можна?», – сказав Зеленський.

Нагадаємо: 20 квітня Зеленський російською мовою звернувся до Путіна з пропозицією зустрітися в будь-якій точці Донбасу, де йде війна.

У відповідь на це Путін заявив, що вести переговори з врегулювання конфлікту Київ повинен з лідерами терористичних угруповань на сході України, однак погодився прийняти Зеленського у Москві для обговорення двосторонніх відносин у будь-який зручний час.

Зеленський в інтерв’ю виданню Financial Times заявив, що хоче особистої двосторонньої зустрічі з президентом Росії. Він зазначив, що його цікавить не місце проведення зустрічі, оскільки її зміст є важливішим у питанні припинення конфлікту. 

26 квітня Зеленський доручив керівнику офісу президента (ОП) Андрію Єрмаку домовлятися із представниками Адміністрації президента РФ про можливу зустріч із Владіміром Путіним. Він наголосив, що «все йде до того, що ця зустріч відбудеться». 

Згодом Зеленський назвав Ватикан ідеальним місцем для зустрічі з Путіним. За його словами, «Ватикан – справді ідеальне місце для діалогу про мир». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті