В Женеві почалися переговори між Байденом і Путіним

В Женеві почалися переговори між Байденом і Путіним

Перед початком переговорів презденти США і Росії потиснули один одному руки

В Женеві почалися переговори між Байденом і Путіним
фото EPAVostock-photo /Интерфакс

Президент США Джо Байден і президент Росії Владімір Путін в середу почали довгоочікуваний саміт у швейцарській Женеві, яка була обрана в якості місця проведення переговорів завдяки давній історії політичного нейтралітету Швейцарії, пише Голос Америки.

Путін висловив надію, що зустріч з Байденом буде продуктивною.

«Пане президенте, хочу вам подякувати за вашу ініціативу сьогоднішньої зустрічі», – сказав російський лідер, сидячи поруч з Байденом і главами зовнішньополітичних відомств обох країн.

Байден сказав, що двоє лідерів спробують виявити сфери співпраці і взаємних інтересів.

«Завжди краще зустрічатися віч-на-віч», – зазначив він.

Обидві сторони підкреслюють можливості для співпраці, але применшують очікування будь-якого значного покращення напружених відносин між Москвою і Вашингтоном. Очікується, що зустріч стане платформою швидше для висловлення невдоволення, ніж для досягнення важливих домовленостей.

«Ми не очікуємо великих результатів від цієї зустрічі», – сказав високопоставлений представник адміністрації Байдена журналістам, що супроводжують американського президента.

Путін приземлився в Женеві близько 13:00 за місцевим часом, незадовго до наміченого часу прибуття в місце проведення саміту, віллу Ла Гранж.

Байден прибув на місце зустрічі незабаром після цього. Білий дім постарався побудувати графік так, щоб уникнути повторення ситуації на саміті в Гельсінкі в 2018 році, коли запізнення Путіна змусило тодішнього президента Дональда Трампа чекати більше 30 хвилин.

Перед початком переговорів лідери обмінялися рукостисканням.

Як очікується, зустріч триватиме 4-5 годин, за результатами саміту обидва лідери дадуть прес-конференції окремо один від одного.

Більше про це в матеріалі «Саміт Байдена та Путіна: як відбуватиметься, про що говоритимуть, чого чекати».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті