Україна скоротила імпорт нафти на майже 30% у січні-травні

Україна скоротила імпорт нафти на майже 30% у січні-травні

Цьогоріч купували сировину в Азербайджану та Лівії

Україна скоротила імпорт нафти на майже 30% у січні-травні
Фото: flickr.com

Україна скоротила імпорт нафти та нафтової сировини на 29,8% або 186 280 тонн у січні-травні 2021 року проти аналогічного періоду 2020 року – до 438 870 тонн. Про це повідомляє «Економічна правда» з посиланням на дані Державної митної служби.

За п'ять місяців цього року імпорт сировини зменшився на 22,7% у порівнянні з січнем-травнем 2020 року – до $174,49 млн. Цьогоріч купували сировину в Азербайджану (на $174,24 млн) і Лівії (на $0,25 млн).

Крім того, Україна за звітний період експортувала 89 960 тонн нафти в Румунію – на $27,13 млн. Цей обсяг експортував міжнародний трейдер Trafigura. Ресурс придбали в «Укртранснафти», яка придбала його навесні 2020 року на спаді цін для подальшого перепродажу. У січні-травні 2020 року Україна нафту не експортувала.

23 лютого Вищий антикорупційний суд за позовом Національного антикорупційного бюро (НАБУ) наклав арешт на майно комплексу «ПрикарпатЗахідтранс» і передав його в управління Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Разом з тим, до визначення управителя цього майна з боку АРМА воно було передано на відповідальне зберігання АТ «Укртранснафта». Вартість переданого майна оцінюється у 200 млн грн.

Пізніше АРМА визначило переможцем конкурсу на управління заарештованою частиною нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок» компанію «Укртранснафта», власником якої є НАК «Нафтогаз».

У червні ЗМІ повідомили, що Енергомитниця не дозволила «Укртранснафті» використовувати «трубу Медведчука».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті