Новим управителем «Самара — Західний напрямок» стала «Укртранснафта»

Новим управителем «Самара — Західний напрямок» стала «Укртранснафта»

Очікується, що річний дохід від активу складе 29 млн гривень

Новим управителем «Самара — Західний напрямок» стала «Укртранснафта»
фото: ua.interfax.com.ua

Національне агентство з розшуку та управління активами, отриманими корупційним шляхом (АРМА) визначило переможцем конкурсу на управління заарештованою частиною нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок» компанію «Укртранснафта», власником якої є НАК «Нафтогаз». Про це повідомляється на сайті АРМА.

У конкурсі брали участь тільки дві компанії – «Укртранснафта» і «ПрикарпатЗахідтранс», яка управляла трубопроводом до арешту.

У АРМА зазначили, що переможець повністю відповідав встановленим критеріям відбору та запропонував найбільш вигідні економічні умови, а «ПрикарпатЗахідтранс» рішенням Вищого антикорупційного суду заборонено використовувати або розпоряджатися трубопроводом.

Тепер АРМА оцінить активи переможця і сторони підпишуть договір.

В «Укртранснафті» очікують, що річний дохід від активу складе 29 млн гривень. Очікувані надходження до держбюджету – 2,5 млн грн.

Нагадаємо, РНБО на засіданні 19 лютого ухвалила рішення про застосування санкцій до 19 юридичних та восьми фізичних осіб, серед яких народний депутат від ОПЗЖ Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко. Обмеження ввели у зв'язку з розслідуванням СБУ щодо фінансування тероризму.

За даними секретаря РНБО, санкції накладаються на все майно Медведчука.

20 лютого Президент Володимир Зеленський повернув у державну власність нафтопровід «ПрикарпатЗахідтранс», ввівши в дію рішення РНБО від 19 лютого.

23 лютого Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення про арешт та передачу в управління АРМА всього майна та інфраструктури стратегічного нафтопроводу. Водночас до визначення переможця конкурсу та початку ним заходів з управління арештований об’єкт перебуває на відповідальному зберіганні АТ «Укртранснафта».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті