Проєкт «Практичні поради з людинознавства» запрошує рet-friendly офіси поділитися досвідом

Проєкт «Практичні поради з людинознавства» запрошує рet-friendly офіси поділитися досвідом

Формувати культуру комфортного співіснування тварин та людей будуть разом з Work.ua

Этот материал также доступен на русском языке
Проєкт «Практичні поради з людинознавства» запрошує рet-friendly офіси поділитися досвідом
Фото: zoovarta.com.ua

Проєкт «Практичні поради з людинознавства» за підтримки сайту пошуку роботи Work.ua запускає освітню кампанію «Все про Pet-friendly офіси», яка присвячена новому тренду pet-friendly офісів в Україні. Для цього організатори шукають героїв – компанії, які готові ділитися досвідом створення робочого простору, дружнього для домашніх улюбленців. Як повідомили організатори проєкту, до нього будуть залучені зоопсихологи та фахівці із догляду за тваринами, аби показати усі тонкощі з організації таких робочих місць.

Ось що розповідає фаховий портал «Зооварта». Робочі простори, куди дозволили брати домашніх тварин, з’явилися понад двадцять років тому в США. Однією з перших була вашингтонська компанія Banfield Pet Hospital. Тенденцію підхопили й інші, серед яких Google, Amazon тощо.

Існують дослідження, в яких йдеться про позитивний вплив кішок і собак на робочі процеси. Наприклад, фахівці з Центрального університету Мічигану (США) довели, що в присутності тварин офісні співробітники рідше конфліктують між собою і стають більш чуйними: тварини налаштовують людей на позитив і знижують рівень стресу. Мінусами є те, що тварини можуть відволікати від робочого процесу, порушити звичний уклад і комфорт співробітників та негативно вплинути на їхнє здоров’я (можливі прояви алергії).

Цікавий факт: найактивніше за ідею дозволяти тваринам приходити в офіс виступають мілленіали – люди, що народилися з 1981 і до 1996 року. Так, 43% опитаних представників цього покоління впевнені, що роботодавці повинні дозволяти перебування тварин в офісі, з покоління Х – 23%.

В Україні цей міжнародний тренд стає все більш популярним. Багато компаній або вже взяли тварину з притулку і поселили у себе в офісі, або планують це зробити. Це допомагає сформувати більш приязну атмосферу на роботі, зменшити кількість конфліктів і згуртувати колектив. Організація pet-friendly офісу працює на внутрішній і зовнішній бренд компанії, як соціально відповідальної.

«Ми вже багато років приймаємо домашніх тварин у наших офісах. Це стало фундаментальною частиною нашої корпоративної культури, в рамках якої бізнес піклується про кращі умови життя, як для домашніх тварин, так і для їхніх власників. І це також корисно для бізнесу. Дослідження вчених доводять, що в компаніях, які дозволяють мати тварин на роботі, співробітники краще справляються зі стресом. Також підтверджено, що присутність собаки в офісі створює більш комфортну та доброзичливу атмосферу в колективі, підвищує рівень довіри між колегами, нівелює конфліктні ситуації», – розповідає Руслан Скиба, директор з корпоративних зв’язків компанії Mars Україна.

Реалізація pet-friendly офісу є непересічним завданням для компанії – потрібна допомога омбудсменів – ветлікарів, експертів зі взаємодії людини та тварини. Це велика відповідальність, в першу чергу перед тваринами. Тому у проєкті будуть детально висвітлені теми, як все організувати правильно, якщо компанія зважилася на такий крок. Процес повинен  проходити у максимально екологічний спосіб із залученням зоопсихогічної експертизи. Зокрема, потрібно правильно провести адаптацію тварини, врахувати інтереси всіх співробітників, які знаходяться у робочому просторі тощо.

«Якщо ви берете в офіс тварину під кураторство, пам’ятайте про весь об’єм функцій по догляду та адаптацію. Якщо ви берете тварину з притулку, буде потрібна допомога в інтеграції у соціум. Потрібно визначити відповідального за неї, хто буде її вигулювати, якщо це пес, хто буде забирати його на вихідні та святкові дні. І це лише кілька нюансів, яких насправді дуже багато. Коти і собаки дуже різні і тому підхід до їх виховання та догляд буде різний. Все це потрібно враховувати», – розповідає Оксана Галан, провідна спеціалістка з поведінки собак і котів школи взаєморозуміння з тваринами Pets & People. 

Історії про створення pet-friendly офісу організатори проєкту планують оформити циклом публікацій на сайті Work.ua.

«Проєкт «Все про Pet-friendly офіси» буде йти протягом найближчих трьох місяців. Створені матеріали будуть публікуватися на сайті Work.ua. Їхні герої будуть ділитися досвідом, розповідати про лайфхаки, обговорювати дискусійні питання, пов’язані із перебуванням домашніх тварин на роботі», – говорить Карине Макіян, PR-менеджерка Work.ua

«Для компаній, які хочуть приєднатися до міжнародного руху pet-friendly, важливо отримати підтримку, яка допоможе оминути підводні камені і створити умови для максимально комфортного співіснування людей і їхніх улюбленців. Адже місія нашої спільноти – формувати культуру комфортного співіснування тварин та людей, щоб зменшити кількість безхатніх чотирилапих. Зараз люди відмовляються від тварин через нерозуміння їх поведінки», – вважає Юлія Гусєва, ідеолог та співзасновниця проєкту «Практичні поради з людинознавства».

Наразі організатори проєкту пропонують долучитися до нього компаніям, які вже дозволяють своїм співробітникам брати домашніх улюбленців на роботу. Цікавий їх досвід (як вирішити перебування в одному просторі кішок та собак, які умови були створені для перебування тварин і т. ін.). Також проєкт цікавлять  компанії, які завели спільних вихованців, взявши тварин із притулку (яка процедура адопції, які є труднощі з боку законодавства тощо).

Ваша компанія може поділитися досвідом навіть якщо тільки готується стати Pet-friendly офісом: проєкт цікавить як ви зрозуміли необхідність цього, як обговорювали ініціативу та таке інше.

Такі компанії організатори запрошують зв’язатися з ними через електронну пошту [email protected] до 21 червня.

«Практичні поради з людинознавства» – це благодійна просвітницька ініціатива і спільнота pet-friendly людей. В рамках проєкту до суспільства доноситься інформація про особливості поведінки домашніх тварин, труднощі, які виникають під час взаємодії людей з тваринами. Мета ініціативи – зменшити кількість собак і кішок, що потрапляють на вулицю з причин нерозуміння потреб чотирилапих друзів. Та допомогти створити в найбільшому притулку України «Сіріус» перший в Україні простір для комфортного співіснування тварин та людей. У центрі проєкту лежить книга «Поради від пса Гермеса: як жити з людиною». Ідея книги – показати ситуацію очима собаки, яка завела собі людину. Книга буде презентована у серпні.  Це перша книга написана реальним псом-блогером Гермесом, що жив на вулиці та вирішив взяти на себе відповідальність та завести людину. Хто такий Гермес? Це експерт з людинознавства, письменник, блогер, веде Instagram hermes13.07, вага понад 7 кг (після зими 7 кг і 300-500 г), схожий на Джека-рассела.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло