Майже «Дюна»: в США створили підземного робота-черв'яка, який може повзати у м'якому грунті

Майже «Дюна»: в США створили підземного робота-черв'яка, який може повзати у м'якому грунті

Такий пристрій стане корисним для прокладання кабелів і труб

Майже «Дюна»: в США створили підземного робота-черв'яка, який може повзати у м'якому грунті
фото Каліфорнійського університету

Інженери Каліфорнійського університету і Технологічного інституту Джорджії створили змієподібного робота, який уміє пересуватися під землею – поки що тільки в м'якому грунті і піску. Для цього інженери наділили робота відразу кількома особливостями, які запозичили у різних тварин. Про свій винахід фахівці розповіли в журналі Science, пише TJournal.

Новий робот рухається, витягаючи вперед наконечник – цей механізм, запозичений у черв'яків, вже використовувався в м'яких роботах, що повзають. Але у грунту опір набагато вищий, ніж у повітря, тому наконечник довелося забезпечити двома форсунками. Вони відкидають землю і пісок, звільняючи місце для руху вперед.

Тут виникла інша проблема – грунт над роботом мʼякший за грунт з нижнього боку, через що робот при русі постійно вискакував на поверхню. Щоб вирішити цю проблему, інженери змусили робота випускати повітря вниз, а також забезпечили наконечник спеціальним клином. Його дизайн запозичили у аптечного сцинка – одного з видів ящірок.

В результаті робот-черв'як став успішно долати сухий гранульований грунт і пісок. Він також може огинати перешкоди збоку або знизу, пірнаючи в пісок і виринаючи з іншого боку. Інженери вважають, що робот буде дуже зручний для взяття проб грунту, а також для прокладання підземних труб і кабелів.

Нагадаємо, китайська компанія випустила «робособаку» за $2700 – в 27,5 разів дешевше, ніж у Boston Dynamics.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло