Експерти ЄС погодили нові санкції проти Білорусі: постраждає експорт нафти, калію і сигарет

Експерти ЄС погодили нові санкції проти Білорусі: постраждає експорт нафти, калію і сигарет

У понеділок МЗС європейських країн схвалять ще один раунд, який передбачає санкції проти 78 чоловік і восьми організацій

Експерти ЄС погодили нові санкції проти Білорусі: постраждає експорт нафти, калію і сигарет
БелорусьКалий
фото DR

Експерти Євросоюзу в п'ятницю досягли угоди про економічні санкції проти Білорусі у відповідь на вимушену посадку в Мінську літака ірландської Ryanair і арешт засновника білоруського опозиційного Telegram-каналу Nexta Романа Протасевича, а також росіянки Софії Сапеги. Про це інформує Reutersз посиланням на МЗС Австрії і трьох дипломатів.

Санкції проти фінансового сектору Білорусі в разі узгодження владою держав ЄС будуть включати в тому числі заборону на надання країні позик, відзначає агентство. Крім того, будуть введені обмеження для інвесторів з ЄС на трейдинг і вкладення в білоруські короткострокові облігації, а також заборона на надання інвестиційних послуг банками ЄС. Не будуть надаватися і експортні кредити.

Експерти, яким було доручено розробити проект санкцій, також погодили заборону на ввезення з Білорусі калію, відзначає Forbes. Калій – основний експортний товар Білорусі і єдиний мінеральний ресурс, яким країна багата, відзначав Bloomberg. Виручка державного «Білоруськалію» в 2019 році склала $2,3 млрд.

Крім того, експерти погодили обмеження на купівлю країнами ЄС у Білорусі тютюнових виробів, а також нафти і нафтопродуктів, вказує агентство. Нарешті, вони узгодили заборону на експорт з ЄС до Білорусі будь-якого комунікаційного обладнання, яке може бути використане для шпигунства, а також більш жорстке збройне ембарго, яке стосується в тому числі мисливських рушниць.

Санкції передбачають виключення, продиктовані гуманітарними цілями, сказав Reuters один з дипломатів. За його словами, від обмежень не постраждають приватні заощадження білоруських громадян. Reuters зазначає, що лідери ЄС зберуться на запланований саміт в наступний четвер. Поки немає ясності, чи схвалять вони обмеження, узгоджені експертами.

«Цією угодою ЄС посилає ясний і цілеспрямований сигнал проти нестерпних репресивних дій білоруського режиму», – зазначив австрійський МЗС.

З минулого року ЄС вже ввів три раунди санкцій проти фізичних осіб, в тому числі проти Олександра Лукашенка, нагадує Reuters. У понеділок міністри закордонних справ європейських країн схвалять ще один раунд, який передбачає санкції проти 78 чоловік і восьми організацій, розповіли агентству дипломати.

Як повідомлялося, Євросоюз вже заборонив білоруським авіакомпаніям літати в своєму повітряному просторі.

Літак Ryanair був посаджений в Мінську в супроводі винищувача за особистим указом Лукашенка. Мінтранс Білорусі заявив, що сигнал про замінування літака Мінськ отримав від «солдат ХАМАСу» з поштової скриньки на ProtonMail. У ProtonMail розповіли, що лист із загрозою вибуху було відправлено вже після того, як літак перенаправили на посадку в Мінську. Ryanair назвав інцидент «викраденням» літака. Так само висловилася глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті