«Росія – це великий виклик для нас» - зустріч Меркель з Макроном
Лідери ФРН та Франції обговорили відкриття Європи, діалог з Москвою, питання Туреччини та боротьбу з коронавірусом

Канцлер ФРН Ангела Меркель заявила в п'ятницю під час візиту президента Франції Еммануеля Макрона в Берлін, що, на її думку, ЄС стикається з «серйозними проблемами» щодо двох східних сусідів міжнародного співтовариства.
Як повідомляє Tagesspiegel, що стосується відносин з Туреччиною, Меркель сказала, що «з одного боку, існують розбіжності, з іншого боку, ми залежимо один від одного, якщо хочемо разом сформулювати певні питання. Це питання міграції, це питання майбутнього Лівії, це питання майбутнього Сирії ».
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
На саміті G7 під великим питанням були відносини з Росією.
«Росія – це великий виклик для нас. Але Росія також є основним континентальним сусідом Європейського Союзу, – сказала Меркель.- Ми дуже зацікавлені, якщо ми хочемо безпеки і стабільності в Європейському союзі, у тому, щоб підтримувати зв'язок з Росією, яким би складним він не був».
«Я думаю, що коли президент США Джо Байден зустрічається з президентом Росії Владіміром Путіним і у них починається відкритий діалог, важливо, щоб ми, з європейської сторони, робили те ж саме», – сказала вона.
Лідери також закликали країни ЄС координувати свою політику по відкриттю кордонів після COVID-19 і застерегли від нових варіантів вірусу.
Макрон наголосив, що країни-члени ЄС повинні бути обережні, щоб не допустити поширення нових варіантів COVID-19, додавши, що союз стежить за розвитком подій в Великобританії, яка переживає сильне зростання захворюваності на дельта-штам коронавірусу, вперше виявлений в Індії.
«Деякі країни відкрили свої кордони раніше через туристичну індустрію, але ми повинні бути обережні», – заявив Макрон.
Що стосується економіки, французький лідер сказав, що зараз пріоритетом є відновлення, а не переговори про бюджетні правила, включені в Пакт про стабільність і зростання.
Він також додав, що мета європейської автономії в області оборони може йти рука об руку з членством в НАТО.
«Нам вдалося затвердити ідею про те, що європейська оборона і автономія в стратегічній обороні можуть бути альтернативним проектом трансатлантичної організації, але в набагато більшому ступені її стабільним компонентом», – сказав Макрон.
Французький президент також сказав, що його американський колега Байден висловив повагу до ЄС на політичному рівні, а також своє бажання працювати з союзом в якості партнера.
Меркель, яка вважає за краще, щоб НАТО залишалася в центрі європейської оборони, висловила задоволення тим, що Сполучені Штати відновили «кліматичну співпрацю».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.