«Росія – це великий виклик для нас» - зустріч Меркель з Макроном

«Росія – це великий виклик для нас» - зустріч Меркель з Макроном

Лідери ФРН та Франції обговорили відкриття Європи, діалог з Москвою, питання Туреччини та боротьбу з коронавірусом

«Росія – це великий виклик для нас» - зустріч Меркель з Макроном
Ангела Меркель, Еммануель Макрон
фото www.flickr.com/photos/avrilfan27/34190567314

Канцлер ФРН Ангела Меркель заявила в п'ятницю під час візиту президента Франції Еммануеля Макрона в Берлін, що, на її думку, ЄС стикається з «серйозними проблемами» щодо двох східних сусідів міжнародного співтовариства.

Як повідомляє Tagesspiegel, що стосується відносин з Туреччиною, Меркель сказала, що «з одного боку, існують розбіжності, з іншого боку, ми залежимо один від одного, якщо хочемо разом сформулювати певні питання. Це питання міграції, це питання майбутнього Лівії, це питання майбутнього Сирії ».

На саміті G7 під великим питанням були відносини з Росією.

«Росія – це великий виклик для нас. Але Росія також є основним континентальним сусідом Європейського Союзу, – сказала Меркель.- Ми дуже зацікавлені, якщо ми хочемо безпеки і стабільності в Європейському союзі, у тому, щоб підтримувати зв'язок з Росією, яким би складним він не був».

«Я думаю, що коли президент США Джо Байден зустрічається з президентом Росії Владіміром Путіним і у них починається відкритий діалог, важливо, щоб ми, з європейської сторони, робили те ж саме», – сказала вона.

Лідери також закликали країни ЄС координувати свою політику по відкриттю кордонів після COVID-19 і застерегли від нових варіантів вірусу.

Макрон наголосив, що країни-члени ЄС повинні бути обережні, щоб не допустити поширення нових варіантів COVID-19, додавши, що союз стежить за розвитком подій в Великобританії, яка переживає сильне зростання захворюваності на дельта-штам коронавірусу, вперше виявлений в Індії.

«Деякі країни відкрили свої кордони раніше через туристичну індустрію, але ми повинні бути обережні», – заявив Макрон.

Що стосується економіки, французький лідер сказав, що зараз пріоритетом є відновлення, а не переговори про бюджетні правила, включені в Пакт про стабільність і зростання.

Він також додав, що мета європейської автономії в області оборони може йти рука об руку з членством в НАТО.

«Нам вдалося затвердити ідею про те, що європейська оборона і автономія в стратегічній обороні можуть бути альтернативним проектом трансатлантичної організації, але в набагато більшому ступені її стабільним компонентом», – сказав Макрон.

Французький президент також сказав, що його американський колега Байден висловив повагу до ЄС на політичному рівні, а також своє бажання працювати з союзом в якості партнера.

Меркель, яка вважає за краще, щоб НАТО залишалася в центрі європейської оборони, висловила задоволення тим, що Сполучені Штати відновили «кліматичну співпрацю».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті