Уряд не планує націоналізувати завод «Мотор Січ» – Уруський

Уряд не планує націоналізувати завод «Мотор Січ» – Уруський

Мова йде скоріше про встановлення контролю з боку держави

Уряд не планує націоналізувати завод «Мотор Січ» – Уруський
Віцепрем'єр-міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський
Фото: УНІАН

Кабінет міністрів не планує домагатися націоналізації заводу «Мотор Січ». Мова йде скоріше про встановлення контролю з боку держави. Про це повідомив віцепрем'єр-міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський у коментарі Uaprom.info.

«Ми не говоримо про націоналізацію. Йдеться про контроль держави над стратегічним підприємством», – сказав міністр.

За словами Уруського, для встановлення контролю над підприємством держава може увійти в його капітал.

«Я думаю, що буде проведена докапіталізація «Мотор Січі», і в кінцевому підсумку контрольний пакет акцій буде у держави. Це все поки в стадії обговорення і аналізу», – додав Уруський.

Також він сумнівається щодо участі державного концерну «Укроборонпром» в управлінні заводом, оскільки сам концерн перебуває в стадії трансформації.

11 березня за підсумком засідання РНБО, секретар ради Олексій Данілов повідомив, що РНБО вирішила повернути «Мотор Січ» у власність держави, оскільки компанія є стратегічно важливою для оборонного комплексу країни. Також Данілов наголосив, що всі інвестори отримають компенсацію. 23 березня президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО.

20 березня суд наклав арешт на майно та 100% акцій «Мотор Січі».

Згодом голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія повідомив, що контрольний пакет акцій «Мотор Січ» був проданий в офшорах за більш ніж $700 млн з порушеннями – без дозволу Антимонопольного комітету України – за кошти наданих китайськими державними банками кредитів. Наразі ведеться кримінальне розслідування, остаточного рішення поки немає.

Військовий експерт Михайло Жирохов проаналізував для Mind які наслідки матиме рішення РНБО та як воно вплине на міжнародні відносини України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті