Суд зруйнував надії Huawei на повернення до Швеції
Китай попередив, що помститься, під удар ризикує потрапити Ericsson

Шведський суд залишив в силі заборону Huawei на продаж обладнання 5G в країні, розбивши надії китайської компанії на повернення в Європу. Як повідомляє Reuters, цей крок збільшує ймовірність дій «помсти» Китаю конкуренту техногіганта – компанії Ericsson.
У жовтні шведський регулятор електрозв'язку PTS несподівано заборонив Huawei постачати обладнання 5G шведським операторам мобільного зв'язку через побоювання з приводу безпеки, піднятих шведською службою безпеки SAPO. Це рішення було оскаржене в суді китайською компанією.
«Безпека Швеції має велике значення, і адміністративний суд взяв до уваги, що тільки збройні сили та поліція мають повне уявлення про ситуацію з безпекою і загрозу для Швеції», – йдеться в заяві суду.
«Це не дивно, враховуючи той факт, що суд також робить свої висновки на основі припущень, зроблених SAPO, – сказав Кеннет Фредріксен, виконавчий віцепрезидент Huawei по Центральній, Східній Європі і Скандинавському регіоні. – Ми продовжимо боротися за право бути присутнім на (шведському) ринку».
Як відомо, європейські уряди посилюють контроль над китайськими компаніями, що будують мережі 5G, після дипломатичного тиску з боку Вашингтона. Сполучені Штати звинувачують Huawei в тому, що її мережеве обладнання може бути використано Пекіном для шпигунства. Компанія неодноразово заперечувала наявність будь-яких загроз безпеці.
Румунія – остання країна, яка фактично заборонила Китаю і Huawei брати участь в розвитку мереж 5G в країні.
Раніше Китай закликав Швецію «негайно виправити свою помилку», а в цьому місяці попередив, що може вжити заходів проти Ericsson.
Представник Ericsson заявив, що рішення PTS, а тепер і суду, «може негативно вплинути на економічні інтереси Швеції і шведської промисловості, включаючи Ericsson».
Остання генерує близько 10% своєї виручки з Китаю. Компанія чітко висловила стурбованість тим, що заборона на використання Huawei може привести до скорочення її частки на ринку в Китаї.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].