Суд зруйнував надії Huawei на повернення до Швеції

Суд зруйнував надії Huawei на повернення до Швеції

Китай попередив, що помститься, під удар ризикує потрапити Ericsson

Суд зруйнував надії Huawei на повернення до Швеції
фото www.flickr.com/photos/133825397@N08/33654790265

Шведський суд залишив в силі заборону Huawei на продаж обладнання 5G в країні, розбивши надії китайської компанії на повернення в Європу. Як повідомляє Reuters, цей крок збільшує ймовірність дій «помсти» Китаю конкуренту техногіганта – компанії Ericsson.

У жовтні шведський регулятор електрозв'язку PTS несподівано заборонив Huawei постачати обладнання 5G шведським операторам мобільного зв'язку через побоювання з приводу безпеки, піднятих шведською службою безпеки SAPO. Це рішення було оскаржене в суді китайською компанією.

«Безпека Швеції має велике значення, і адміністративний суд взяв до уваги, що тільки збройні сили та поліція мають повне уявлення про ситуацію з безпекою і загрозу для Швеції», – йдеться в заяві суду.

«Це не дивно, враховуючи той факт, що суд також робить свої висновки на основі припущень, зроблених SAPO, – сказав Кеннет Фредріксен, виконавчий віцепрезидент Huawei по Центральній, Східній Європі і Скандинавському регіоні. – Ми продовжимо боротися за право бути присутнім на (шведському) ринку».

Як відомо, європейські уряди посилюють контроль над китайськими компаніями, що будують мережі 5G, після дипломатичного тиску з боку Вашингтона. Сполучені Штати звинувачують Huawei в тому, що її мережеве обладнання може бути використано Пекіном для шпигунства. Компанія неодноразово заперечувала наявність будь-яких загроз безпеці.

Румунія – остання країна, яка фактично заборонила Китаю і Huawei брати участь в розвитку мереж 5G в країні.

Раніше Китай закликав Швецію «негайно виправити свою помилку», а в цьому місяці попередив, що може вжити заходів проти Ericsson.

Представник Ericsson заявив, що рішення PTS, а тепер і суду, «може негативно вплинути на економічні інтереси Швеції і шведської промисловості, включаючи Ericsson».

Остання генерує близько 10% своєї виручки з Китаю. Компанія чітко висловила стурбованість тим, що заборона на використання Huawei може привести до скорочення її частки на ринку в Китаї.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті