США погодилися скасувати санкції щодо нафти та судноплавства – представник Ірану

США погодилися скасувати санкції щодо нафти та судноплавства – представник Ірану

В іранських ЗМІ говориться про зняття з країни близько 1040 санкцій часів Трампа

США погодилися скасувати санкції щодо нафти та судноплавства – представник Ірану
фото Shutterstock

Іран заявив, що Вашингтон погодився зняти всі санкції відносно іранської нафти і судноплавства і виключити деяких високопоставлених осіб з чорного списку на переговорах по відновленню ядерної угоди Тегерана 2015 року зі світовими державами, які наразі знаходяться на паузі.

«Було досягнуто згоди про скасування всіх санкцій щодо страхування, нафти і судноплавства, які були накладені (колишнім президентом США Дональдом – ред.) Трампом», – заявив глава президентської адміністрації Махмуд Ваєзі, передає Reuters.

«Відповідно до угоди буде скасовано близько 1040 санкцій часів Трампа. Також було вирішено скасувати деякі санкції щодо окремих осіб і членів найближчого оточення верховного лідера», – додав він.

США, інші західні і іранські офіційні особи також заявили, що переговори далекі від завершення.

Нагадаємо: у 2015 році Іран погодився обмежити свою ядерну програму в обмін на скасування міжнародних санкцій. Трамп відмовився від угоди через три роки і знову ввів санкції, на що Тегеран відповів порушенням деяких ядерних обмежень.

Нова адміністрація президента США Джо Байдена прагне відновити угоду, але сторони розходяться в думках щодо того, які кроки необхідно зробити і коли.

Як повідомлялось, днями в Ірані обрали нового президента, ним став голова Верховного суду, консерватор, 60-річний Ібрагім Раїсі.

Як іранські, так і західні офіційні особи заявляють, що обрання нового президента навряд чи змінить позицію Ірану на переговорах, оскільки остаточне слово за всіма основними напрямками політики вже має верховний лідер аятола Алі Хаменеї.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті