Іракські мігранти, які тікають в ЄС через Білорусь, влаштували бунт в таборі

Іракські мігранти, які тікають в ЄС через Білорусь, влаштували бунт в таборі

З початку року через кордон Білорусі з ЄС йде надмірний потік нелегалів. «Діркою» в контролі над потоком мігрантів режим Лукашенка мститься Заходу за санкції

Іракські мігранти, які тікають в ЄС через Білорусь, влаштували бунт в таборі
фото www.delfi.lt

У Центрі реєстрації іноземців в Пабраде (литовський кордон), мігранти не підкорилися вимогам і намагалися прорватися до виходу, прикордонники застосували сльозогінний газ і двічі вистрілили в повітря. Допомога лікарів нікому не знадобилася, пише видання Delfi.

Група мігрантів, яка розташувалася в наметовому таборі стала проявляти невдоволення у зв'язку з наданим їм юридичним статусом в Литві і призначеними судом обмеженнями. Кілька десятків людей поводилися агресивно, шуміли, намагалися прорватися до виходу з табору, не підкорялися прикордонникам, які закликали їх до порядку. Для утихомирення бунтівників прикордонники використовували сльозогінний газ і двічі вистрілили в повітря гумовими кулями. Незабаром мігранти повернулися в намети і заспокоїлися.

Зазначається, що обурення серед іракців розпочалося після затримання на дві доби двох їхніх співвітчизників, які невірно вказали свої дані, оформляючи документи на отримання статусу біженця. Директор центру Александр Кислов підтвердив, що «більшість учасників бунту – громадяни Іраку». Він сказав, що співробітники центру були готові до можливих безладів. У центрі були підготовлені команди для контролю таких інцидентів.

Як відомо, з початку року через кордон Білорусі з ЄС йде надмірний потік нелегалів. міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс заявив, що Білорусь використовує нелегальну міграцію як зброю. За його словами, Мінськ бере участь в «гібридній атаці на Європу», заманюючи мігрантів з Іраку і Сирії.

Нагадаємо: на початку цього місяця з огляду на істотне зростання кількості нелегальних мігрантів, які прибули з Білорусі, Литва вирішила дислокувати додаткові сили на кордоні з цією країною. 

Минулого місяця самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко пригрозив, що його країна може послабити деякі заходи прикордонного контролю у зв'язку із загостренням напруженості у відносинах із Заходом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті