Для будівництва українського космодрому необхідно 4,8 млрд грн, – голова Держкосмосу

Для будівництва українського космодрому необхідно 4,8 млрд грн, – голова Держкосмосу

Фінансування передбачено з держбюджету

Для будівництва українського космодрому необхідно 4,8 млрд грн, – голова Держкосмосу
Фото: Олександр Козаченко/Mind

Будівництво вітчизняного космодрому коштуватиме Україні 4,8 млрд грн. Фінансування передбачено з держбюджету. Функціонування космодрому буде здійснюватися за госпрозрахунком, тобто космодром надаватиме послуги вітчизняним і зарубіжним компаніям з виведення супутників на орбіту, забезпечуючи собі існування і прибутковість. Про це розповів голова Державного космічного агентства Володимир Тафтай в інтерв’ю Mind.

«Це невелика сума в порівнянні з вартістю запуску аналогічних проєктів – середня вартість створення космодрому – від $1 млрд. Це досягається за рахунок того, що у нас дуже високий ступінь готовності багатьох продуктів і високий обсяг напрацювань. Думаю, на початку 2024 року з власного космодрому ми запустимо першу ракету, за умови старту держфінансування в цьому році. Фінансування буде поетапним. За такою ж формулою йде робота зі створення супутникової системи: в рамках концепції, схваленої президентом, плануємо створити сузір'я з семи супутників до кінця 2025 року і вивести їх на орбіту», – заявив Тафтай.

Голова Держкосмосу пояснив, що будівництво власного космодрому «це не затратна частина, а інвестиції»:

«Бо всі гроші, які ми в нього інвестуємо, повернуться в Україну у вигляді податків, зарплат, оплати комунальних послуг тощо. Тобто велика частина вкладених грошей повернеться до держбюджету». 

Також Тафтай відзначив, що географічно Україна розташована так, що ми не можемо мати власний космодром на материковій частині країни, але маємо можливість створити його у вигляді плавучої платформи.

Нагадаємо: Держкосмос заплатить SpaceX майже $2 млн за запуск українського супутника.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло