Україна активізує діалог з Німеччиною щодо порушення «Газпромом» європейського законодавства – Юрій Вітренко

Україна активізує діалог з Німеччиною щодо порушення «Газпромом» європейського законодавства – Юрій Вітренко

Вітренко нагадав, що «Газпром» блокує доступ інших компаній до постачання газу

Україна активізує діалог з Німеччиною щодо порушення 	«Газпромом» європейського законодавства – Юрій Вітренко
Фото: "Нафтогаз"

Україна активізує діалог з Німеччиною щодо порушення російським «Газпромом» європейського антимонопольного законодавства. Про це повідомив голова правління «Нафтогаз України» Юрій Вітренко в інтерв’ю інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна».

«Зараз комунікація активізувалася. Наша позиція наступна: перед тим, як ми обговорюватимемо те, що ви хочете обговорити, а саме, завершення будівництва «Північного потоку – 2», давайте спочатку обговоримо те, що ми хочемо – питання порушення з боку «Газпрому» європейського антимонопольного законодавства», – зазначив він.

Юрій Вітренко нагадав, що «Газпром» блокує доступ інших компаній до постачання газу на європейський ринок.

«Оскільки Америка якраз дискутує щодо питання «Північного потоку-2» з Німеччиною, то ми хочемо, щоб вони були обізнані про такий аспект проблеми. Що очікування, які у нас були під час укладання контракту у 2019 році (очікування щодо розблокування Газпромом транзиту з Центральної Азії та експорту газу іншими компаніями, що працюють в РФ), не виправдовуються. Щоб у переговорах з німцями американська сторона теж звертала на це увагу», – сказав Юрій Вітренко.

Раніше повідомлялося, що російський «Газпром» тихо поміняв стратегію на європейському газовому ринку – компанія притримує спотові й надпланові поставки, користуючись високим попитом і ціною.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті