Підприємства космічної галузі з 2014 року знаходяться в глибокій кризі – голова Держкосмосу
Розрив відносин з РФ призвів до скасування контрактів у сфері космічної галузі

Розрив відносин з Російською Федерацією призвів до скасування контрактів у сфері космічної галузі, що спричинило втрату фінансових потоків підприємствами. Відповідно, з 2014 року компанії знаходяться в глибокій кризі – проблеми з виплатою зарплат, оплатою енергоносіїв. Про це розповів голова Державного космічного агентства Володимир Тафтай в інтерв’ю Mind.
«Будь-який розрив відносин призводить до втрат. Тим більше, що наша космічна галузь історично була сконцентрована на кооперації з російськими підприємствами. І багато проєктів тією чи іншою мірою були пов'язані з промислово-індустріальним потенціалом України та РФ. Розрив відносин призвів до серйозних проблем, пов'язаних із заміною постачальників, а також зі зміною рішень, які були закладені в ракетоносіях», – зауважив Тафтай.
Він зазначив, що зараз у космічну програму закладено проєкт зі створення ракетоносія «Зеніт-1SМ» – за принципом плавучого космодрому «Морський старт», але в менших обсягах.
«Це суто український проєкт: починаючи з використання для запуску морської платформи, яка виготовлятиметься в Херсоні, до розробки всього обладнання, яке встановлять на ній, і до самої ракети-носія. Ідеологія створення цієї ракети – вона не повинна залежати від імпорту», – наголосив Тафтай.
Раніше повідомлялося, що Держкосмос заплатить SpaceX майже $2 млн за запуск українського супутника.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].