Київрада проголосувала за швидкісний трамвай у центр і реконструкцію Вокзальної площі

Київрада проголосувала за швидкісний трамвай у центр і реконструкцію Вокзальної площі

Проєкт «Київська міська мобільність» здійснять коштом МБРР

Київрада проголосувала за швидкісний трамвай у центр і реконструкцію Вокзальної площі
Фото: Синиця Олександр/УНІАН

Київська міська рада проголосувала за продовження Борщагівської лінії швидкісного трамвая та реконструкцію Вокзальної площі у рамках проєкту «Київська міська мобільність». Реалізація планується коштом Міжнародного банку реконструкцій і розвитку (МБРР). Участь у проєкті візьме комунальне підприємство «Київпастранс». Рішення підтримали 67 депутатів. Про це повідомляється на офіційному порталі міста.

«У проєкті передбачено зменшення навантаження на метрополітен та поліпшення екологічної ситуації, підвищення безпеки та привабливості міста в очах його мешканців і гостей столиці», – зазначив депутат Київради Дмитро Білоцерковець.

Планується побудувати близько 3,5 км трамвайної лінії вулицями Жилянською та Саксаганського, а також реконструюють Вокзальну площу.

Реалізація проєкту вимагає забезпечення мобільності та функціонування пасажирського транспорту, покращення пішохідної інфраструктури та паркувальних зон, обмеження швидкості руху транспортних засобів та розвиток інфраструктури для руху велосипедів.

Реалізація зазначених заходів та компонентів проєкту дасть змогу:

  • надати прямий доступ до центру міста жителям масивів Борщагівка та Відрадний;
  • зменшити навантаження на метрополітен, зокрема, зменшити пасажиропотік Святошинсько-Броварської лінії метро та його станцій пересадок;
  • зменшити час поїздки громадським транспортом;
  • підвищити стан громадської безпеки біля залізничного вокзалу;
  • покращити екологічну ситуацію в центрі міста.

Нагадаємо: ДФС провела обшуки в «Київпастрансі» за фактами ухилення від сплати податків та привласнення бюджетних коштів. 

Правоохоронці встановили, що службові особи «Київпастрансу» протягом 2020 року присвоїли бюджетні кошти при проведенні реконструкції трамвайної лінії. Загальна вартість робіт склала понад 80 мільйонів гривень, значну частину яких було привласнено.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті