ДФС провела обшуки в «Київпастрансі» за фактами ухилення від сплати податків та привласнення бюджетних коштів

ДФС провела обшуки в «Київпастрансі» за фактами ухилення від сплати податків та привласнення бюджетних коштів

Наразі призначено експертизу, під час якої буде встановлено розмір завданих збитків

ДФС провела обшуки в «Київпастрансі» за фактами ухилення від сплати податків та привласнення бюджетних коштів
фото: facebook.com/SFSofUkraine

Державна фіскальна служба (ДФС) викрила службових осіб комунального підприємства (КП) «Київпастранс» на ухиленні від сплати податків та привласненні бюджетних коштів шляхом зловживання службовим становищем. Про це повідомляється на сторінці ДФС у фейсбуці.

Правоохоронці встановили, що службові особи «Київпастрансу» разом зі співробітниками відокремленого підрозділу підприємства «Дирекція по будівництву та утриманню об'єктів транспорту та допоміжної інфраструктури» та ризиковими й транзитними компаніями протягом 2020 року привласнили бюджетні кошти при проведенні реконструкції трамвайної лінії. Загальна вартість робіт склала понад 80 мільйонів гривень, значну частину яких було присвоєно.

Наразі призначено експертизу, під час якої буде встановлено розмір завданих збитків.

Крім того, встановлено, що ряд осіб, використовуючи реквізити «ризикових» компаній, сприяли службовим особам одного із товариств в умисному ухиленні від сплати податків, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у особливо великих розмірах.

22 червня співробітники ДФС провели обшуки приміщень за юридичною та фактичною адресою КП «Київпастранс». За результатами обшуків виявлено та вилучено фінансово-господарську документацію підприємства та комп’ютери. Документи, після завершення їх огляду будуть визнані речовими доказами у кримінальному провадженні. Досудове розслідування триває.

Раніше повідомлялося, що ДФС продовжує розслідування правопорушень у київських комунальних підприємствах. Наразі суми встановлених в ході слідства збитків, які завдані міському та державному бюджетам, сягають понад 160 млн грн.

Нагадаємо: 12 травня прокуратура проводила обшуки в «Спецжитлофонді», «Київавтодорі» та «Київміськсвітлі». 13 травня правоохоронці прийшли з обшуками до «Київського Метрополітену» та в «Київавтошляхміст».

Внаслідок обшуків на київських підприємствах, прокуратура столиці повідомила про підозру в розкраданні бюджетних коштів 11 особам. З них – дев'ять колишніх і нинішніх працівників комунальних підприємств. У цих справах збитки бюджету перевищують 43 млн грн. Також ДФС виявила порушення зі сплати оренди за землю у КМДА на понад 100 млн грн.

18 травня СБУ прийшла з обшуками до будинку мера Києва Віталія Кличка. Однак правоохоронці запевнили, що жодного стосунку до Кличка обшуки не мають. Президент України Володимир Зеленський заявив, що в оточенні мера Києва Віталія Кличка було 50 чи 70 обшуків.

19 травня Державне бюро розслідування (ДБР) у Києві провело обшуки у Департаменті з питань державного архітектурно-будівельного контролю та Департаменті з питань реєстрації Київської міської державної адміністрації (КМДА).

21 травня ДФС обшукала «Київтеплоенерго», а 27 травня – у «Дирекції будівництва шляхово-транспортних споруд Києва».

28 травня голова ДФС Вадим Мельник під час пресбрифінгу повідомив, що за попередніми даними, через розкрадання коштів у комунальних підприємствах Києва бюджету міста завдали збитків на близько 158,6 млн грн.

2 червня правоохоронці провели обшуки у київському КП «ГІОЦ», 17 червня прокуратура і ДФС прийшли з обшуками в «Київавтодор».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті