У Шотландії з'явиться завод для вилучення СО2 з повітря

У Шотландії з'явиться завод для вилучення СО2 з повітря

Завод хочуть ввести в експлуатацію в 2026 році

У Шотландії з'явиться завод для вилучення СО2 з повітря
фото Shutterstock

У Шотландії представили концепт заводу для уловлювання вуглекислого газу (вуглецю) з повітря. Він може уповільнити зростання температури і пом'якшити глобальне потепління, пише HighTech Plus.

На північному сході Шотландії з'явиться велике підприємство, яке здатне витягувати з повітря значну кількість вуглекислого газу. Як повідомляють вчені, підприємство може переробляти до мільйона тонн вуглецю – стільки ж, скільки поглинають близько 40 млн дерев.

Добутий газ можна буде протягом довгого часу зберігати глибоко під морським дном біля узбережжя Шотландії. Але критики стверджують, що технологія не є «чарівною пігулкою» для боротьби зі зміною клімату.

Цей план прямого уловлювання повітря (DAC) є спільним проектом британської фірми Storegga і канадської компанії Carbon Engineering. Він знаходиться на дуже ранній стадії розробки – завод хочуть ввести в експлуатацію в 2026 році.

За даними Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (МГЕЗК), щоб залишити планету в безпеці, до кінця цього століття зростання глобальних температур потрібно стримати і зробити так, щоб воно не було вищим за 1,5 градуса.

Однак в 2020 році температура вже була на 1,2 градуса вища історичного рівня. Щоб утримати підвищення температури, дослідники пропонують обмежити викиди від спалювання викопного палива.

Як стало відомо, «Велика сімка» погодиласьприпинити підтримку вугільної енергетики до кінця 2021 року.

Нагадаємо, Facebook досяг нульових викидів парникових газів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло