«Велика сімка» погодилась припинити підтримку вугільної енергетики до кінця 2021 року

«Велика сімка» погодилась припинити підтримку вугільної енергетики до кінця 2021 року

Країни групи зосередяться на вловлюванні вуглецю, електрифікації, та водні

«Велика сімка» погодилась припинити підтримку вугільної енергетики до кінця 2021 року
фото www.flickr.com/photos/26344495@N05/51241595086

Група G7 у неділю,13 червня, пообіцяла швидко розширити масштаби технологій і політики, які прискорять перехід від вугільних потужностей, включаючи припинення нової державної підтримки вугільної енергетики до кінця цього року.

Як повідомляє Reuters, країни в комюніке за підсумками саміту в Великобританії підтвердили обіцянки збільшити внески в кліматичне фінансування в рамках зусиль по скороченню викидів. Кліматичні групи зазначили, що країни G7 не розкрили деталі своїх домовленостей.

«Вугільна енергетика – єдина найбільша причина викидів парникових газів», – йдеться в заяві G7, до якої входять США, Великобританія, Канада, Франція, Німеччина, Італія та Японія.

«Ми підкреслюємо, що міжнародні інвестиції у вугілля повинні припинитися зараз, і ми зобов'язуємося припинити нову пряму державну підтримку міжнародній генерації енергії з енергетичного вугілля до кінця 2021 року», – вказано в документі.

Президент США Джо Байден, виступаючи після саміту, розповів про зобов'язання виділити до $2 млрд «на підтримку країн, що розвиваються в їх переході від вугільної енергетики».

У своїй заяві країни пообіцяли зосередитися на інших технологіях, включаючи уловлювання вуглецю, щоб прискорити перехід від вугілля.

«Ми зосередимося на прискоренні прогресу в області електрифікації та акумуляторів, водню, уловлювання, використання і зберігання вуглецю, авіації та судноплавства з нульовим рівнем викидів, а також ядерної енергетики для тих країн, які вирішать це використовувати», – йдеться в комюніке.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті