«Газпром» відмовився бронювати додаткові потужності України для транзиту газу

«Газпром» відмовився бронювати додаткові потужності України для транзиту газу

Цього місяця компанія прокачує через Україну в середньому по 124 млн куб. м на добу

«Газпром» відмовився бронювати додаткові потужності України для транзиту газу
фото: oilreview.kiev.ua

«Газпром» на аукціоні 29 червня знову відмовився бронювати на липень додаткову транзитну потужність України обсягом 63,7 млн кубометрів газу на добу. Про це повідомляє «Інтерфакс».

У «Газпрому» на 2021 рік діє довгострокове бронювання українських потужностей обсягом 40 млрд куб. м – це 109 млн куб. м на добу. Ще 15 млн куб. м твердих потужностей заброньовано додатково на аукціоні 21 червня – загалом 124 млн куб. м на добу.

У червні «Газпром» прокачує через Україну в середньому по 124 млн куб. м на добу, тобто повністю вибирає заброньований обсяг. У разі, якщо аукціон потужності проходить з реалізацією у 100%, може бути організовано аукціон на переривані потужності.

Раніше цього року «Газпром» не бронював переривані потужності – так було з аукціонами на травень і на червень. Однак на липень призначено планові ремонти на головних експортних магістралях концерну: «Північний потік» (170 млн куб. м на добу) стане на щорічну профілактику з 13 до 23 липня, «Ямал-Європа» (близько 100 млн куб. м на добу) – з 6 до 10 липня.

«Баланс газового ринку Європи стає дедалі більш напруженим через невластиве сезонній закономірності падіння поставок СПГ; через планові ремонти знижуються і поставки трубопровідного газу. Закачування газу до підземних сховищ є на мінімальних значеннях, що вже не залишає сумнівів у тому, що нову зиму Європа зустріне з напівпорожніми ПСГ», – зазначає «Інтерфакс».

Раніше голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко заявив, що качати газ через Україну мають інші компанії, крім «Газпрому»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті