Російські винищувачі симулювали атаки на фрегат ВМС Нідерландів в Чорному морі – Міноборони

Російські винищувачі симулювали атаки на фрегат ВМС Нідерландів в Чорному морі – Міноборони

Літаки ВПС РФ небезпечно зближувалися з фрегатом Evertsen в нейтральних водах Чорного моря

Російські винищувачі симулювали атаки на фрегат ВМС Нідерландів в Чорному морі – Міноборони
фото www.flickr.com/photos/jdurston2009/35388261775

Нідерланди обвинуватили військові літаки РФ у літаки у створенні небезпечної ситуації поблизу фрегата нідерландських військово-морських сил (ВМС) Evertsen у Чорному морі. Про це йдеться в повідомленні Міноборони Нідерландів, передає DW.

У міністерстві зазначили, що інцидент стався 24 червня, коли фрегат перебував поблизу берегів анексованого Росією Криму. У повідомленні вказано, що російські винищувачі кілька годин пролітали на небезпечно близькій відстані від корабля, симулюючи атаки на нього.

У міністерстві оборони Нідерландів цитують слова капітана Evertsen, згідно з якими такі дії російських військових були безвідповідальними і небезпечними.

Міністр оборони Нідерландів Анк Бейлевелд також назвала дії росіян «безвідповідальними» та пообіцяла, що її уряд звернеться до Москви з цього приводу.

У Москві вже відреагували на звинувачення. У повідомленні Міноборони РФ стверджується, що російські літаки пролітали на «безпечній відстані» від корабля ВМС Нідерландів.

«Польоти російських літаків виконувалися згідно з міжнародними правилами використання повітряного простору», – запевняють в оборонному відомстві РФ.

Там кажуть, що підняли літаки для «попередження порушення кордону територіальних вод Російської Федерації», оскільки встановили зміну курсу фрегатом Evertsen, який нібито почав рухатися в напрямку Керченської протоки.

Нагадаємо: 23 червня Міноборони РФ оприлюднило заяву, в якому стверджувало, що прикордонний сторожовий корабель нібито «виконав попереджувальну стрільбу», а пізніше літак Су-24М здійснив попереджувальне бомбометання по курсу руху британського есмінця Defender в Чорному морі.

У міністерстві оборони Великобританії заперечили обстріл росіянами есмінця. Міністр закордонних справ Великобританії Домінік Рааб заявив, що по міноносцю не велося попереджувального вогню, а російська інтерпретація інциденту була «передбачувано неточною».

Між тим, заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков в Сочі, коментуючи інцидент, заявив, що «ми можемо бомбити не тільки по курсу, але і по цілі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті