У Японії виробництво автомобілів упало на 20% через нестачу мікросхем
Toyota випустила за місяць на 100 000 автомобілів менше, ніж планувала

Гостра нестача мікрочипів призвела до різкого падіння випуску автомобілів у Японії і значного зниження промислового виробництва в країні загалом, пише Коммерсантз посиланням на Bloomberg.
Міністерство торгівлі Японії опублікувало сьогодні, 30 червня, дані за травень, з яких випливає, що промислове виробництво в країні знизилося порівняно з квітнем на 5,9%.
Це перше зниження за три місяці і найзначніше за останній рік. Крім того, воно виявилося набагато значнішим, ніж очікували аналітики, опитані Bloomberg. Їх середня оцінка очікуваного падіння виробництва в країні склала 2,1%.
Як зазначає міністерство, падіння виробництва в травні спостерігалося в 13 з 15 розглянутих секторів виробництва.
Однак таке значне падіння обсягу випуску – наслідок скорочення виробництва перш за все в автомобільній галузі. Випуск автомобілів у країні скоротився в травні на 19,4%, що стало наслідком гострої нестачі мікрочіпів на ринку.
Так, наприклад, Toyota випустила в цьому місяці всього 274 000 автомобілів, що майже на 100 000 менше, ніж до пандемії COVID-19.
З цієї ж причини значне скорочення випуску спостерігалося у виробництві електричного, виробничого, а також інформаційно-комунікаційного електронного обладнання – все це вимагає великої кількості мікрочипів.
Нагадаємо, торгова війна США і КНР вдарила по бізнесу Sony з виготовлення чипів. Експерти зазначають, що зростання прибутків у цій галузі не варто очікувати до березня 2023 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].