Стартап, який видає криптовалюту за сканування ока, залучив $25 млн

Стартап, який видає криптовалюту за сканування ока, залучив $25 млн

Пристрій сканує райдужну оболонку ока і видає унікальний номер - за ним можна отримати криптовалюту

Стартап, який видає криптовалюту за сканування ока, залучив $25 млн
фото Pixaby

Колишній глава бізнес-інкубатора Y Combinator в Кремнієвій долині Сем Альтман заснував з двома партнерами стартап Worldcoin, через який хоче перераховувати кожній людині на планеті криптовалюту, пише vc.ruз посиланням на Bloomberg.

Worldcoin розробив пристрій, який буде сканувати райдужну оболонку ока і створить унікальний код для кожної людини, пізніше зображення буде видалено без збереження.

Сканування запобігатиме спробам людей кілька разів зареєструватися і обдурити систему, пояснив гендиректор Worldcoin. Компанія хоче зробити процес збору та використання біометричних даних максимально прозорим.

Пристрій має форму кулі срібного кольору розміром з баскетбольний м'яч. Worldcoin вже почав тестування в різних містах. Валюта ще не готова до поширення, тому компанія поки що пропонує добровольцям, в основному, біткойни в обмін на сканування очей і відгуки про процес. У зверненні менше 20 прототипів по всьому світу, заявили в компанії.

Виробництво прототипу кулі коштує $5000, але ціна буде знижуватися, кажуть в компанії.

Компанія залучила близько $25 млн від фондів Andreessen Horowitz, Coinbase Global, засновника LinkedIn Ріда Хоффмана і Day One Ventures.

Керівник Worldcoin – 27-річний Александр Блан, колишній студент факультету теоретичної фізики Каліфорнійського технологічного інституту. Він став співзасновником компанії разом з Альтманом і Максом Новендстерном, які раніше працювали в інвестиційній фірмі Bridgewater Associates LP і в фінтех-стартапі Wave.

Worldcoin придумав Альтман в 2019 році, щоб використовувати криптовалюту для безумовного базового доходу. Альтман був першим інвестором в Worldcoin, зараз він виступає в якості радника.

«Мене цікавило, як базовий дохід може вплинути на глобальний перерозподіл багатства», – розповів Альтман Bloomberg.

Альтман відомий роботою в акселераторі Y Combinator, через який першу підтримку отримали Airbnb, Dropbox і Stripe.

Після Y Combinator Альтман працював в сфері штучного інтелекту в OpenAI LLC, яку він заснував в 2015 році разом з Ілоном Маском. Альтман пішов з компанії в 2017 році.

Worldcoin ще готується до офіційного відкриття. Штаб-квартира компанії буде розташовуватися в Сан-Франциско, поки що її співробітники працюють в різних частинах світу через пандемію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло