Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про зміни до Податкового кодексу
Законопроєкт, зокрема, передбачає зміну ставок акцизних податків

Верховна Рада (ВР) ухвалила у першому читанні законопроєкт про зміни у Податковому кодексі та деяких законодавчих актах щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень (№5600). Документ підтримали 264 народні депутати.
«За» законопроєкт проголосували 223 депутати від фракції «Слуга народу», 17 – від партії «За майбутнє», 19 – від «Довіри» та п'ять позафракційних нардепів.
Зокрема, законопроєкт встановлює обмеження для бюджетного відшкодування ПДВ для платників посередників, якщо придбані чи імпортовані товари надалі постачатимуться на митній території України.
Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, в частині індексації ставок податків пропонується:
- підвищити на 5% ставки акцизного податку на алкогольні напої, екологічного податку та рентної плати за користування радіочастотним ресурсом;
- збільшити на 14,5% ставки рентної плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, рентної плати за спеціальне використання води та рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів.
У частині акцизного податку пропонується:
- скасувати пільгу з акцизного податку постачальників електроенергії (когенераційної та/або з відновлювальних джерел);
- обмежити накопичення запасів тютюнових виробів перед підвищенням ставок акцизного податку, а саме встановити сплату податку із застосуванням коефіцієнта 1,5 за реалізацію на внутрішній ринок та/або ввезення на митну територію України тютюнових виробів у розмірі, що перевищує 115% середньомісячного обсягу реалізації продукції або її ввезення таким підприємством-виробником та/або імпортером за попередні дев’ять місяців;
- запровадити звітування тютюново-ферментаційними заводами про обсяги імпорту, виробництва та обігу тютюну та прирівняти таке звітування до податкової декларації;
- перенести на виробників та імпортерів обов’язок сплати 5% акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів, який на сьогодні сплачують суб’єкти роздрібної торгівлі.
Інші норми запроваджують обмеження включення до складу податкового боргу податкових накладних, складених більше ніж шість місяців з моменту здійснення операції. Такі нововведення першочергово направлені на покращення адміністрування та протидію «скруткам».
Також документ запроваджує ПДВ на операції з житлом для первинного ринку, чим справив ефект «бомби, що вибухнула» на ринку нерухомості. Mind розбирався, як бачення Кабміну щодо оподаткування ринку нерухомості відрізняється від бачення нардепів.
Нагадаємо: 3 червня прем'єр-міністр Денис Шмигаль подав до Ради законопроєкт про зміни до податкового кодексу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].