Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про зміни до Податкового кодексу

Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про зміни до Податкового кодексу

Законопроєкт, зокрема, передбачає зміну ставок акцизних податків

Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про зміни до Податкового кодексу
Фото: УНІАН

Верховна Рада (ВР) ухвалила у першому читанні законопроєкт про зміни у Податковому кодексі та деяких законодавчих актах щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень (№5600). Документ підтримали 264 народні депутати.

«За» законопроєкт проголосували 223 депутати від фракції «Слуга народу», 17 – від партії «За майбутнє», 19 – від «Довіри» та п'ять позафракційних нардепів.

Зокрема, законопроєкт встановлює обмеження для бюджетного відшкодування ПДВ для платників посередників, якщо придбані чи імпортовані товари надалі постачатимуться на митній території України.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, в частині індексації ставок податків пропонується:

  • підвищити на 5% ставки акцизного податку на алкогольні напої, екологічного податку та рентної плати за користування радіочастотним ресурсом;
  • збільшити на 14,5% ставки рентної плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, рентної плати за спеціальне використання води та рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів.

У частині акцизного податку пропонується:

  • скасувати пільгу з акцизного податку постачальників електроенергії (когенераційної та/або з відновлювальних джерел);
  • обмежити накопичення запасів тютюнових виробів перед підвищенням ставок акцизного податку, а саме встановити сплату податку із застосуванням коефіцієнта 1,5 за реалізацію на внутрішній ринок та/або ввезення на митну територію України тютюнових виробів у розмірі, що перевищує 115% середньомісячного обсягу реалізації продукції або її ввезення таким підприємством-виробником та/або імпортером за попередні дев’ять місяців;
  • запровадити звітування тютюново-ферментаційними заводами про обсяги імпорту, виробництва та обігу тютюну та прирівняти  таке звітування до податкової декларації;
  • перенести на виробників та імпортерів обов’язок сплати 5% акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів, який на сьогодні сплачують суб’єкти роздрібної торгівлі.

Інші норми запроваджують обмеження включення до складу податкового боргу податкових накладних, складених більше ніж шість місяців з моменту здійснення операції. Такі нововведення першочергово направлені на покращення адміністрування та протидію «скруткам».

Також документ запроваджує ПДВ на операції з житлом для первинного ринку, чим справив ефект «бомби, що вибухнула» на ринку нерухомості. Mind розбирався, як бачення Кабміну щодо оподаткування ринку нерухомості відрізняється від бачення нардепів.

Нагадаємо: 3 червня прем'єр-міністр Денис Шмигаль подав до Ради законопроєкт про зміни до податкового кодексу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло