Кабмін затвердив порядок видачі та використання COVID-сертифіката

Кабмін затвердив порядок видачі та використання COVID-сертифіката

COVID-сертифікат після формування видаватиметься у порталі «Дія»

Кабмін затвердив порядок видачі та використання COVID-сертифіката
фото: pravda.com.ua

Кабінет міністрів затвердив порядок видачі та використання COVID-сертифіката. Документ видаватиметься на підставі повного курсу вакцинації від COVID-19, негативного результату тестування або факту одужання. Про це повідомляє «Інтерфакс».

Сформувати сертифікат можна одразу після внесення до центральної бази даних про останню дозу вакцини відповідно до протоколу вакцинації від COVID-19 або про отримання негативного результату тестування на COVID-19, а також (при одужанні від COVID-19) на 14-й день після дати забору біоматеріалу для тестування, результат якого позитивний, за наявності відомостей про одужання.

Згідно з текстом документа, кожному COVID-сертифікату присвоюється унікальний електронний ідентифікатор і формується QR-код. COVID-сертифікат після формування видаватиметься у порталі «Дія». Як зазначається, COVID-сертифікат і його копія в паперовій формі мають однакову юридичну силу.

При цьому в Україні видаватимуться міжнародні та внутрішні сертифікати, а також використовуватимуться іноземні сертифікати: вони формуються і видаються уповноваженою установою іноземної держави, з якою Україна підписала міжнародний договір про взаємне визнання.

У міжнародному сертифікаті міститимуться такі дані: прізвище, ім'я власника українською мовою і латинськими літерами; дата народження власника; інформація про хворобу; дані про вакцинацію/тест/одужання; унікальний номер сертифіката; термін дії сертифіката; держава, яка видала сертифікат; інформація про уповноважену установу.

У внутрішньому сертифікаті будуть дані: прізвище, ім'я власника українською мовою; дата народження власника; унікальний номер сертифіката; дата закінчення терміну дії сертифіката.

Згідно з документом, термін дії сертифіката при одужанні від COVID-19 становить 180 днів від дати забору матеріалів, що дали позитивний результат тестування на COVID-19 (для міжнародного, внутрішнього та іноземного сертифіката); при вакцинації – 180 днів із дня введення останньої дози вакцини відповідно до протоколу вакцинації від COVID-19 (для внутрішнього та іноземного сертифікатів); при негативному результаті тестування – 72 години починаючи від години забору матеріалів для аналізу 19 (для внутрішнього та іноземного сертифіката).

Нагадаємо, вчора в Євросоюзі почала діяти система COVID-сертифікатів. Понад 40% дорослого населення ЄС вже повністю вакциновані. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло