Ізраїль зафіксував різке падіння ефективності вакцини Pfizer- BioNTech

Ізраїль зафіксував різке падіння ефективності вакцини Pfizer- BioNTech

Всьому виною дельта-варіант COVID-19 та зняття протиепідемічних обмежень

Ізраїль зафіксував різке падіння ефективності вакцини Pfizer- BioNTech
фото www.flickr.com/photos/30478819@N08/50714715547

В Ізраїлі зафіксовано різке падіння ефективності вакцини компаній Pfizer-BioNTech в запобіганні коронавірусної інфекції через поширення дельта-варіанту COVID-19 і ослаблення протиепідемічних обмежень. Про це повідомляє новинний сайт Ynet з посиланням на дані Міністерства охорони здоров'я, пише Bloomberg.

Водночас, як наголошується на сайті, зниження захисту від серйозних випадків і госпіталізацій виявилось значно слабкішим. Жодних коментарів від місцевого МОЗ не було.

Цифри показують, що з 2 травня по 5 червня ефективність вакцини склала 94,3%. З 6 червня, через п'ять днів після скасування урядом протиепідемічних обмежень, до початку липня показник впав до 64%. Аналогічне зниження було зафіксовано в захисті від симптомів коронавірусу, йдеться в повідомленні.

Водночас захист від госпіталізації і серйозного перебігу захворювання залишався сильним. З 2 травня по 5 червня ефективність запобігання госпіталізації склала 98,2% в порівнянні з 93% з 6 червня по 3 липня. Аналогічне зниження показника було зареєстровано для ефективності вакцини в запобіганні серйозного перебігу захворювань серед людей, яким було зроблено щеплення.

Ці цифри узгоджуються з даними міністерства, які показують, що багато нових випадків COVID-19 зареєстровані серед щеплених, в той час, як кількість серйозних випадків зростає набагато повільніше, йдеться в статті Ynet. Минулої п'ятниці 55% нових інфікованих були вакцинованими.

Наразі уряд Ізраїлю розглядає можливість відновлення додаткових обмежень, пов'язаних з коронавірусом. У повідомленні також говориться, що офіційні особи обговорюють, чи рекомендувати третю дозу вакцини.

Генеральний директор Pfizer Альберт Бурла заявив, що людям «швидше за все» знадобиться третя доза вакцини проти COVID-19 протягом 12 місяців після повної вакцинації.

Нагадаємо: в Ізраїлі була одна з найефективніших у світі кампаній з вакцинації від коронавірусу. Близько 57% всього населення повністю вакциновано, в тому числі 88% населення старше 50 років – група, яка вважається найбільш схильною до ризику серйозного перебігу захворювання.

Як повідомлялось, з другого липня в Україні набуло чинності рішення Кабінету Міністрів щодо змін до карантинних норм для протидії поширенню коронавірусу штаму «Дельта».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті