Facebook, Twitter і Google пригрозили піти з Гонконгу

Facebook, Twitter і Google пригрозили піти з Гонконгу

Їх співробітникам загрожує кримінальне переслідування за пости користувачів з особистими даними інших людей

Facebook, Twitter і Google пригрозили піти з Гонконгу
фото Pixaby

Американські Facebook, Twitter і Alphabet – головна компанія Google – конфіденційно попередили уряд Гонконгу про те, що можуть припинити працювати в місті, пише The Wall Street Journal, на яку посилається The Bell.

Такий сценарій можливий, якщо влада внесе поправки в закон про захист даних, згідно з якими навіть «невинний» обмін інформацією онлайн може вважатися злочином.

У листі корпорації висловили занепокоєння безпекою своїх співробітників у Гонконзі, яким загрожує кримінальне переслідування за пости користувачів з особистими даними інших людей, або «доксінг».

Єдиний спосіб уникнути санкцій, на думку IT-бізнесу, – це утриматися від інвестицій і роботи в Гонконзі.

Автори звернення підкреслили, що поправки можуть обмежити свободу слова, і запропонували провести відеоконференцію, щоб обговорити ситуацію. Представник комісаріату, уповноваженого із захисту конфіденційності особистих даних, підтвердила отримання листа. За її словами, поправки ніяк не вплинуть на свободу слова та іноземні інвестиції, а всі правопорушення будуть прописані вичерпно.

Поправки до закону про захист даних були запропоновані в травні для боротьби з практикою розкриття особистої інформації, що набула поширення після протестів у місті в 2019 році. Порушникам загрожує штраф близько $128 800 і до п'яти років в'язниці.

Напруженість у відносинах між впливовими компаніями США і владою Гонконгу виникла на тлі прагнень Пекіна посилити контроль над містом і «придушити політичних дисидентів», відзначає газета. У минулому році представники IT-галузі в США заявили, що припиняють обробку запитів від правоохоронних органів Гонконгу після того, як Китай прийняв суперечливий закон про національну безпеку міста.

Нагадаємо, у Гонконзі влада закрила опозиційну газету, люди вишикувалися в черги, щоб купити останній випуск.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті