Нафта злетіла до багаторічних максимумів після провалу переговорів ОПЕК +

Нафта злетіла до багаторічних максимумів після провалу переговорів ОПЕК +

Нафта марки Brent досягла найвищого показника з 2018 року, WTI - з 2014 року

Нафта злетіла до багаторічних максимумів після провалу переговорів ОПЕК +
фото www.flickr.com/photos/jbhconsultinggroup/31945317783

У вівторок, 06 липня, ціни на нафту виросли до багаторічних максимумів, в тому числі ціни на нафту в США досягли максимуму з 2014 року після того, як виробники ОПЕК + розійшлися у думках щодо збільшення пропозиції в умовах зростання світового попиту.

Як повідомляє Reuters, нафта марки Brent подорожчала на $0,62, або на 0,8%, до $77,78 за барель, рівня, небаченого з жовтня 2018 року.

Ф'ючерси на нафту марки WTI (Західний Техас) виросли на $1,75, або 2,3%, до $76,91, найвищого рівня з листопада 2014 року.

У понеділок переговори між міністрами групи ОПЕК +, яка об'єднує виробників з Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) з Росією і іншими, провалилися. Об'єднані Арабські Емірати заявили, що підуть на збільшення видобутку, але угода зірвалася після того, як ОАЕ відхилили окрему пропозицію про продовження обмежень до кінця 2022 року.

Деякі з джерел Reuters заявили, що ОПЕК +, як очікується, відновить обговорення цього місяця і погодиться збільшити обсяг видобутку з серпня, в той час, як інші вказали, що нинішні обмеження можуть залишитися в силі.

Представник Білого дому заявив, що адміністрація президента США Джо Байдена наполягає на компромісному рішенні на переговорах.

«Ми не беремо участі в цих переговорах, але офіційні особи адміністрації взаємодіяли з відповідними столицями, щоб запропонувати компромісне рішення, яке дозволить просувати пропоноване збільшення видобутку», – сказав прессекретар.

Міністр нафти Іраку Іхсан Абдул Джаббар заявив, що його країна не хоче, щоб ціни на нафту злітали вище нинішніх рівнів, і що він сподівається, що протягом 10 днів буде призначено дату нового засідання ОПЕК +.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті