Київрада попросила Кабмін та ДАБІ завадити введенню в експлуатацію «будинку-монстра» на Подолі

Київрада попросила Кабмін та ДАБІ завадити введенню в експлуатацію «будинку-монстра» на Подолі

Міськрада вимагає від забудовника привести поверховість будинку до первинних показників

Київрада попросила Кабмін та ДАБІ завадити введенню в експлуатацію «будинку-монстра» на Подолі
Фото: Соколовська Інна/УНІАН

Київська міська рада звернулась до Кабінету Міністрів України та Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) щодо неможливості введення в експлуатацію «будинка-монстра», який розташовано по вулиці Нижній Вал, 27-29, у Подільському районі. Звернення підтримали 76 депутатів. Про це повідомляється на сайті Київміськадміністрації.

«Земельна ділянка розташована в Центральному історичному ареалі міста, в археологічній та архітектурній зонах. Наша позиція незмінна – поверховість цього будинку має бути приведена до первинних показників», – підкреслив заступник міського голови Володимир Бондаренко.

Як зазначив Бондаренко, нинішній проєкт будівництва негативно впливає на будинок, який є невід‘ємною частиною ландшафтного комплексу Подолу, як історичного центру.

Нагадаємо: у 2012 році ТОВ «Пателі Лізинг» отримало дозвіл на будівництво 8-поверхового будинку. Однак, надалі фірма побудувала 12-поверхову будівлю (ЖК «Подол Престиж») по вул. Нижній Вал, 27-29.

Наприкінці 2014 року, Київська міська рада подала позов до суду з вимогою зобов’язати ТОВ «Пателі Лізинг» знести самовільно добудовані поверхи на будівлі. У лютому 2015 року суд заборонив вводити в експлуатацію комплекс.

У листопаді 2019 року Господарський суд Києва зобов’язав фірму знести чотири поверхи вище восьмого поверху будинку (9-12 поверхи), адже вони не були передбачені проєктом і є самочинно збудованими. 21 жовтня 2020 року Північний апеляційний господарський суд України рішення скасував, і провадження у справі закрив. Пізніше ухвалу апеляції оскаржили у касаційній інстанції.

У березні 2021 року Шостий апеляційний адміністративний суд Києва відмовився вводити в експлуатацію «Монстр на Подолі».

Раніше Mind розповідав, чи можна змусити забудовника знести «зайві» поверхи «Монстра на Подолі».

На початку червня Північний апеляційний господарський суд прийняв рішення про скасування заборони на введення в експлуатацію «Будинка-монстра». 

Верховний суд зобов'язав ДАБІ визнати готовим до експлуатації «будинок-монстр» на Подолі. Суд прийшов до висновку, що власник будівлі ТОВ «Пателі Лізинг» зробив все необхідне для отримання сертифіката. Всупереч рішенню Касаційного адмінсуду влада у столиці вважає за неможливе ввести в експлуатацію 12-поверховий «Монстр на Подолі». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті